×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Sphinx udostępnia swoje lokale ukraińskim rodzinom
Sphinx z rodzinnymi świetlicami dla uchodźców; fot. mat. pras.

Sphinx udostępnia swoje lokale ukraińskim rodzinom

Autor: AW Data: 15 marca 2022 11:31 | Aktualizacja: 15 marca 2022 11:32

Sieć restauracji Sphinx uruchomiła program Rodzinna Świetlica celem wsparcia uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Sieć udostępnia swoje lokale ukraińskim rodzinom w godzinach 9-13 jako miejsce spotkań, wymiany doświadczeń, zabawy czy nauki.

Sphinx z programem Rodzinna Świetlica

Na ukraińskie rodziny, które uciekły przed rosyjską napaścią, w restauracjach Sphinx biorących udział w programie, czeka miejsce, gdzie mogą spędzić czas w godzinach przedpołudniowych. Dla dzieci są kąciki zabaw, a dla dorosłych – rodziców, dziadków czy innych opiekunów – przygotowano stoliki w pobliżu stref, w których bawią się ich pociechy. W lokalach zaangażowanych w akcję można spodziewać się różnego rodzaju animacji dla najmłodszych, zajęć plastycznych i edukacyjnych, a także propozycji dla dorosłych, np. nauki języka polskiego, dyżuru prawnika lub innego doradcy. Aktywności – zarówno dzieci, jak i opiekunów - mogą się różnić w poszczególnych lokalizacjach.

Restauratorzy i franczyzobiorcy Sphinx samodzielnie decydują o propozycjach dla nowych gości, współpracy z wolontariuszami czy zewnętrznymi organizacjami. O szczegółach informują m.in. plakaty przy wejściu do danej restauracji oraz ich lokalne profile na Facebooku i Instagramie.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Od osób, które uciekły z Ukrainy, słyszymy pełne traumy opowieści o ucieczce z jedną walizką z ostrzeliwanych miast, kilkudniowej podróży do Polski, strachu o dzieci i niepewności, co robić dalej. Teraz dla nich bardzo ważne będzie odnalezienie się w nowej rzeczywistości i stworzenie namiastki normalnego życia. Chcemy im w tym pomóc, stąd pomysł Rodzinnych Świetlic w restauracjach Sphinx. W specjalnie przygotowanej przestrzeni w naszych lokalach tworzymy przyjazne miejsce, gdzie ukraińskie rodziny będą mogły się spotkać, znaleźć ciekawe zajęcia dla dzieci, a dla dorosłych poradę, życzliwość i odpoczynek – mówi Sylwester Cacek, prezes Sfinks Polska, spółki do której należy sieć Sphinx.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz