×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
SPHINX znów na Rynku we Wrocławiu. Powraca do lokalizacji, gdzie zaczynała 20 lat temu
Rynek we Wrocławiu. Fot. PAP

SPHINX znów na Rynku we Wrocławiu. Powraca do lokalizacji, gdzie zaczynała 20 lat temu

Autor: PTWP - horecatrends.pl Data: 23 maja 2023 10:55

Sieć restauracji SPHINX znowu będzie miała swój lokal pod adresem Rynek 39/40 we Wrocławiu. Restauracja po ponad rocznej przerwie wraca do swojej dawnej lokalizacji, gdzie wcześniej działała przez  20 lat.

Jak informuje Mateusz Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należy sieć SPHINX, SPHINX przy wrocławskim Rynku był jedną z najdłużej działających restauracji naszej sieci.

- Niestety pandemia i związany z nią lockdown dla gastronomii oraz posiadanie w pobliżu drugiego lokalu, na Placu Solnym, spowodowały, że musieliśmy zakończyć tam działalność. Dziś jesteśmy w zupełnie innej sytuacji i zdecydowaliśmy się na powrót dokładnie w to samo miejsce. Teraz przygotowujemy restaurację do ponownego otwarcia. Chcielibyśmy, by jak najszybciej goście mogli znów korzystać z naszej oferty – mówi Mateusz Cacek. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

SPHINX na Rynku kompletuje załogę. Kiedy otwarcie?

Nowy wrocławski SPHINX jest w trakcie kompletowania personelu. Plan zakłada, że lokal otworzy się w ciągu kilku tygodni. Będzie to czwarta wrocławska restauracja sieci SPHINX, obok lokali przy Placu Solnym, w CH Pasaż Grunwaldzki i CH Futura Park.

- To ogromna radość, że po ostatnich naprawdę trudnych dla gastronomii latach możemy odbudowywać się i zapraszać gości do naszych kolejnych restauracji. Mamy silne marki gastronomiczne, które notują coraz wyższą sprzedaż, a także coraz więcej zgłoszeń od osób zainteresowanych franczyzą. Pracujemy nad tym, aby wrocławska restauracja nie była jednym takim powrotem - zapowiada Mateusz Cacek.

Przychody grupy Sfinks Polska

Jak czytamy w komunikacie prasowym, restauracje grupy Sfinks Polska, do której należy m.in. sieć SPHINX, na koniec kwietnia wypracowały przychody w wysokości 58,9 mln zł, co oznacza wzrost o 20,5%. W samym kwietniu br. grupa odnotowała wzrost sprzedaży gastronomicznej o 15% do 14,68 mln zł. Takie obroty wypracowały 73 restauracje pod szyldami SPHINX, Chłopskie Jadło, Lepione Pieczone by Chłopskie Jadło oraz The Burgers. Na porównywalnej sieci lokali wzrost przychodów gastronomicznych w kwietniu był jeszcze wyższy i wyniósł 20,3% rok do roku.

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz