×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Stacje paliw to wielofunkcyjne obiekty. Również gastronomiczno-kawiarniane
Stacje paliw chcą konkurować z dyskontami/fot. shutterstock

Stacje paliw to wielofunkcyjne obiekty. Również gastronomiczno-kawiarniane

Autor: www.dlahandlu.pl Data: 18 grudnia 2021 18:10

Stacje paliw, dzięki ofercie gastronomiczno-kawiarnianej przestały być już tylko punktem tankowania samochodu i zakupu hot-doga, a w  coraz większym stopniu konkurują z dyskontami i osiedlowymi sklepami.

Należące do bp stacje paliw mają przekształcić się w centra kompleksowej obsługi kierowców, gdzie będzie można załatwić wiele spraw w jednym miejscu - zapewnia Bogdan Kucharski, prezes zarządu bp w Polsce.

Stacje paliw to wielofunkcyjne obiekty

Obecnie bp zarządza siecią blisko 600 stacji benzynowych na terenie Polski. Pod koniec 2020 roku koncern nawiązał współpracę z siecią handlową Auchan. Na stacjach paliw bp pojawia się nowa marka sklepów pod nazwą Easy Auchan, otwartych 24/7. W ich ofercie – porównywalnej z asortymentem sklepów osiedlowych, a nawet części dyskontów – jest ok. 2 tys. produktów w cenach marketowych. Można też odebrać w nich zakupy z Auchan zamówione w opcji Click & Collect czy skorzystać z opcji home delivery.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Dzisiaj stacje paliwowe to wielofunkcyjne obiekty, gdzie można nie tylko zatankować paliwa, ale i skorzystać z oferty sklepowej i gastronomicznej, myjni i wszystkich innych usług - dodaje Bogdan Kucharski.

Obecnie sklepy przystacyjne nie oferują już tylko produktów związanych z motoryzacją, powoli stają się miejscem, w którym można zaspokoić większość potrzeb zakupowo-usługowych. Firma bp 15 lat temu weszła jako pierwsza na rynek z gastronomiczno-kawiarnianym brandem Wild Bean Café, który oferuje restauracyjne menu i kawę oraz ciepłe przekąski na wynos. Obecnie sieć kawiarni Wild Bean Cafe ma najwięcej punktów w Polsce.

Docelowo należące do bp stacje paliw mają przekształcić się w miejsce kompleksowej obsługi kierowców. Już teraz klienci mogą skorzystać np. z myjni oferującej płatności bezgotówkowe, czy odebrać dietę pudełkową Body Chief.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz