Partnerzy portalu
Stołeczni restauratorzy otwierają ogródki Stołeczni restauratorzy otwierają ogródki / fot. unsplash

Stołeczni restauratorzy otwierają ogródki

- Pomimo trwającego lockdownu pierwsze restauracje w centrum Warszawy powoli zaczynają rozstawiać ogródki dla gości. Posiłki na świeżym powietrzu można zjeść już w co najmniej kilku popularnych lokalach przy ul. Świętokrzyskiej czy Nowym Świecie - pisze portal warszawa.naszemiasto.pl.

Autor: warszawa.naszemiasto.pl Data: 21 kwietnia 2021 11:52

Jak podaje portal warszawa.naszemiasto.pl, coraz więcej restauracji w Warszawie decyduje się na wystawianie stolików i krzeseł na świeżym powietrzu.

- Idąc przez centrum miasta, można zauważyć, że przed kilkoma popularnymi knajpkami pojawiają się pierwsze stoliki. Jak na razie nie przyciągają one jednak tłumów. Pomimo pewnego ryzyka restauratorów, potencjalni goście ze strachu przed karami ze strony służb, wolą nie ryzykować. W efekcie posiłki wydawane na wynos, konsumowane są przez klientów na ławkach, skwerkach, czy po prostu na ulicy - pisze portal. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak już pisaliśmy na horecatrends.pl, sektor gastronomiczny apeluje do rządu o możliwości otwarcia ogródków restauracyjnych, z kolei rządzący odpowiadają, że o jeszcze nie jest czas na takie decyzje.

Czytaj również: IGGP apeluje do rządu o otwarcie ogródków od majówki

Czytaj również: Niedzielski o otwarciu ogródków: to jeszcze nie jest ten czas

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz