Partnerzy portalu
Stołeczny bar mleczny znika po 28 latach. Z powodu drożyzny Kultowy bar mleczny Malwa zamyka się po 28 latach z powodu drożyzny/fot. Facebook

Stołeczny bar mleczny znika po 28 latach. Z powodu drożyzny

Autor: Super Express Data: 15 listopada 2022 14:41

Mamy kolejną gastronomiczną ofiarę wysokiej inflacji i gigantycznych podwyżek. To kultowy bar mleczny Malwa na warszawskich Bielanach - informuje se.pl.

Stołeczny bar mleczny Malwa znika po 28 latach

Bar mleczny Malwa, zlokalizowany na warszawskich Bielanach, zamyka się po 28 latach. Powodem jest inflacja, drożyzna, rosnące koszty. 

Pani Iwona Lewandowska, właścicielka baru mlecznego Malwa, znanego wśród mieszkańców Bielan, przez sytuację kosztowaą została zmuszona podjąć decyzję o zmknięciu baru przy ulicy Josepha Conrada 11 w stolicy, wraz z końcem 2022 roku.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Bar Mleczny Malwa w Warszawie zamknięty. Z jakich powodów?

- Wysokie ceny prądu, gazu, wysoki ZUS, droga żywność, to wszystko wpłynęło na to, że musimy zamknąć Malwę. Mierzyłam się z tą decyzją od dłuższego czasu, a teraz jest ona definitywna – pod koniec grudnia się zamykamy. Od przyszłego roku będzie jeszcze gorzej, wszystko drastycznie wzrośnie, więc nawet chwilowa pomoc od miasta w niczym nam nie pomoże – mówi w rozmowie z „Super Expressem” pani Iwona Lewandowska, właścicielka Malwy.

Zanim pani Iwona zaczęła prowadzić bielański bar mleczny, przez 24 lata właścicielami Malwy byli jej rodzice. 

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz