×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Subway wciąż w Rosji. Dlaczego?
Subway w Rosji nadal działa; fot. shutterstock

Subway wciąż w Rosji. Dlaczego?

Autor: AW Data: 16 marca 2022 11:34 | Aktualizacja: 16 marca 2022 18:29

Subway w Rosji działa, ponieważ jest franczyzą. O lokalach decydują lokalni przedsiębiorcy. "Wszystkie nasze restauracje w Rosji są niezależnie własnością, są obsługiwane przez lokalnych franczyzobiorców i zarządzane przez niezależnego master franczyzobiorcę".

Subway w Rosji

Subway, mimo że znajduje się pod presją, aby zamknąć swoją działalność w Rosji, nadal prowadzi tam lokale. Dlaczego? Kiedy firma jest własnością niezależną, decyzje są stosunkowo proste, ale kiedy jest franczyzą, sprawy się komplikują. 

Jak wyjaśniła firma w oświadczeniu, Subway stoi po stronie Ukrainy, ale nie jest w stanie wstrzymać działalności w Rosji.

„Nasze myśli są z mieszkańcami Ukrainy i jesteśmy zaangażowani we wspieranie tych, których dotknęły tragiczne wydarzenia w regionie” – czytamy w oświadczeniu.

„Oprócz współpracy z naszymi franczyzobiorcami w całej Europie w zakresie dostarczania posiłków uchodźcom, przekierujemy wszelkie zyski z działalności w Rosji na działania humanitarne wspierające Ukraińców dotkniętych wojną. Wszystkie nasze restauracje w Rosji są niezależnie własnością i są obsługiwane przez lokalnych franczyzobiorców i zarządzane przez niezależnego master franczyzobiorcę. Nie kontrolujemy bezpośrednio tych niezależnych franczyzobiorców i ich restauracji” - podaje firma. 

Franczyzy gastronomiczne w Rosji

Podobnie sytuacja wygląda z siecią pizzerii Papa John's. 190 lokali Papa John's w Rosji nadal działa, ponieważ są własnością Rosjan na podstawie umowy franczyzowej. Master franczyzobiorcą jest Christopher Wynne.

„Najlepszą rzeczą, jaką mogę zrobić jako jednostka, jest okazanie współczucia ludziom, moim pracownikom, franczyzobiorcom i klientom bez osądzania ich ze względu na polityków u władzy” – powiedział Wynne, motywując swoją decyzję.

Zob. Papa John's w Rosji nadal działa

 

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz