×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Subway: wycofany pozew ws. tuńczyka. Sieć żąda zadośćuczynienia
Kobieta pozywająca Subway za twierdzenie, że jej produkty z tuńczyka nie zawierają ryb, prosi sędziego o oddalenie sprawy; fot. shutterstock.com

Subway: wycofany pozew ws. tuńczyka. Sieć żąda zadośćuczynienia

Autor: Paulina Piwowarek Data: 09 maja 2023 12:41

Kobieta z Kalifornii, która pozwała Subway, twierdząc, że jej produkty z tuńczyka zawierają składniki inne niż tuńczyk, chce wycofać swój pozew, ponieważ jest w ciąży. To skłoniło Subway do zażądania ukarania jej prawników za wniesienie niepoważnej sprawy.

Kobieta, która pozwała w sprawie tuńczyka Subway, chce zakończyć sprawę

Nilima Amin powiedziała, że ​​jej "poważne" poranne mdłości i "wyniszczające" warunki podczas przygotowań do trzeciej ciąży sprawiły, że "nie była w stanie kontynuować zobowiązań jako powódka" i wymagały od niej skupienia się na swoim zdrowiu i rodzinie.

Amin chce oddalić sprawę w sądzie federalnym w San Francisco, ale w taki sposób, który pozwoliłby jej ponownie pozwać sieć, gdy poczuje się lepiej.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Proces o tuńczyka. Subway żąda zadośćuczynienia

Tymczasem Subway twierdzi, że wymówka Amina spowodowana jest tym, że prawnicy prawdopodobnie zdali sobie sprawę, że nie "otrzymają nieoczekiwanej ugody, którą mieli nadzieję uzyskać, konstruując głośny pozew".

Subway powiedział również, że "szum medialny" wywołany pozwem spowodował poważne szkody wizerunkowe. Sieć domaga się odrzucenia proponowanego pozwu zbiorowego i zapłacenia przez siedmiu prawników powódki co najmniej 618 000 dolarów.

Subway - historia procesu o zawartość tuńczyka w tuńczyku

Jeszcze w połowie ubiegłego roku sąd odrzucił wniosek sieci fast food o odrzucenie pozwu. 

Mieszkanka Kalifornii, Nilima Amin, stwierdziła, że Subway wprowadził w błąd ją i innych konsumentów twierdząc, że jego kanapki zawierają tuńczyka i „100 procent tuńczyka”. W 2021 r. w pozwie złożonym w sądzie Amin powołała się na biologa morskiego, który przeanalizował 20 próbek tuńczyka z różnych lokali Subway i w 19 próbkach nie znalazł „żadnych wykrywalnych sekwencji DNA tuńczyka”. Za to miał znaleźć inne rodzaje zwierzęcego DNA – drobiu i wieprzowiny.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz