×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Subway zamknął tysiące lokali. Co dalej z kanapkowym gigantem?
Subway zamknął tysiące lokalizacji w USA w ostatnich latach; fot. shutterstock.com

Subway zamknął tysiące lokali. Co dalej z kanapkowym gigantem?

Autor: Paulina Piwowarek Data: 07 maja 2023 12:39

Subway, który rozważa potencjalną sprzedaż o wartości 10 miliardów dolarów, jeszcze bardziej skurczył się w zeszłym roku w Stanach Zjednoczonych. Franczyzobiorcy zamknęli 2,7% lokali z kanapkami tej marki, zmniejszając wpływy z opłat - podaje Reuters.

Subway zamyka restauracje w USA

Sieć straciła 571 lokalizacji netto w 2022 r. po jeszcze bardziej gwałtownych zamknięciach w poprzednich latach w Stanach Zjednoczonych, jej największym światowym rynku. Tak wynika z najnowszego dokumentu, który jest udostępniany potencjalnym franczyzobiorcom, a do którego dotarł Reuters. 

Subway zamknął tysiące lokalizacji w USA w ostatnich latach z powodu nadmiernej ekspansji, przestarzałego wystroju i menu oraz umów, które osłabiały zyski.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Subway - plan naprawczy

Jego plan naprawczy na 2021 r. pod kierownictwem dyrektora naczelnego Johna Chidseya obejmował odświeżone menu i efektowną kampanię reklamową z udziałem celebrytów. Jednak takie plany mogą zająć kilka lat, aby odnieść sukces. Ciągłe zamykanie może również zaszkodzić opinii publiczne.

Zgodnie z dokumentem z 25 kwietnia, do którego dotarł Reuters, tempo zamykania zwolniło w zeszłym roku. Franczyzobiorcy Subway zamknęli ponad 1000 lokalizacji netto w USA w 2021 roku i 1609 w 2020 roku.

Sieć Subway na świecie

Pod koniec 2022 roku Subway miał 20 576 sklepów w Stanach Zjednoczonych. To gwałtowny spadek od 2016 r., kiedy miał 26 772. Subway ma łącznie około 37 000 lokalizacji na całym świecie.

"Spowolnienie liczby zamknięć jest wynikiem postępów, jakie poczyniliśmy, aby wrócić do inteligentnego wzrostu, który zwiększy rentowność franczyzobiorców i ochroni naszą pozycję na rynku" – podał Subway.

"W 2023 roku naszym celem jest zwiększenie nowych otwarć w Ameryce Północnej o około 35 procent w porównaniu z 2022 rokiem" - dodano.

Sprzedaż sieci Subway

W lutym firma poinformowała, że ​​rozważa sprzedaż, która może być warta nawet 10 miliardów dolarów, ponieważ stoi w obliczu konkurencji ze strony rosnących rywali. Zainteresowani kupnem są inwestorzy finansowi.

Sieć oferująca kanapki Subway poinformowała, że jej globalna porównywalna sprzedaż like-for-like była w I kwartale wyższa o 12,1%, a liczba wizyt gości wzrosła, częściowo dzięki renowacji restauracji.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz