Partnerzy portalu
Świąteczny Stół Pajacyka 2022: Restauratorzy pomogą dzieciom z Polski i Ukrainy Świąteczny Stół Pajacyka 2022: Restauratorzy pomogą dzieciom z Polski i Ukrainy

Świąteczny Stół Pajacyka 2022: Restauratorzy pomogą dzieciom z Polski i Ukrainy

Autor: AW Data: 10 listopada 2022 14:29

Kolejna edycja „Świątecznego Stołu Pajacyka” odbędzie się 9 grudnia. Tego dnia właściciele lokali gastronomicznych przekażą 10% dziennego obrotu, finansując pomoc psychologiczną i dożywianie dla polskich i ukraińskich dzieci.

Świąteczny Stół Pajacyka 2022

Już 450 lokali gastronomicznych zgłosiło się do tegorocznej odsłony Świątecznego Stołu Pajacyka. W zeszłym roku udział w akcji wzięło prawie pół tysiąca lokali z Polski i zagranicy, dzięki czemu udało się zgromadzić ponad 136 tysięcy zł.

Każdy właściciel lokalu gastronomicznego może włączyć się w działania Polskiej Akcji Humanitarnej i 9 grudnia przekazać 10% dziennego utargu. Do akcji dołączają zarówno duże sieci gastronomiczne, jak i mniejsze restauracje rodzinne, bary czy kawiarnie.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Każdy sprzedany obiad, deser czy napój zamienia się w realną pomoc – mówi Tadeusz Szczepaniak, koordynator projektu w PAH. – W ciągu dwudziestu lat trwania akcji udało się sfinansować ponad 200 tysięcy posiłków. Mamy nadzieję, że w grudniu wspólnie pobijemy kolejny rekord!

Środki, które uda się zebrać w tegorocznej edycji, sfinansują wsparcie psychologiczne oraz dożywianie dla dzieci i młodzieży. W tym roku cel jest szczególny – w związku z wojną w Ukrainie wzrosły potrzeby w polskich szkołach i świetlicach, do których od 24 lutego br. uczęszczają także dzieci uciekające przed konfliktem zbrojnym. Dlatego pomoc w ramach programu „Pajacyk” obejmuje wszystkie dzieci, niezależnie od ich obywatelstwa.

Do Świątecznego Stołu Pajacyka będzie można zasiąść zarówno w Warszawie, jak i Opolu, Łodzi, Zgorzelcu, Supraślu, Augustowie czy Kobierzycach. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz