×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Świąteczny Stół Pajacyka: które restauracje zaangażowały się w akcję?
Gastronomia wspiera Świąteczny Stół Pajacyka. / fot. materiały prasowe

Świąteczny Stół Pajacyka: które restauracje zaangażowały się w akcję?

Autor: Jakub Szymanek Data: 07 grudnia 2022 14:38

W piątek, 9 grudnia, odbędzie się „Świąteczny Stół Pajacyka”! W akcję zaangażowały się lokale gastronomiczne, które przekażą 10% dziennego obrotu na rzecz pomocy psychologicznej oraz dożywiania dla polskich i ukraińskich dzieci.

Gastronomia wspiera Świąteczny Stół Pajacyka

W tym roku Świąteczny Stół Pajacyka wystartuje 9 grudnia. Właściciele restauracji, barów i kawiarni, którzy włączyli się w akcję, przekażą 10% dziennego obrotu na rzecz pomocy psychologicznej oraz dożywiania dla polskich i ukraińskich dzieci.

- Pomimo ciągle niekorzystnego czasu dla gastronomii oraz panującej inflacji, wciąż możemy liczyć na naszych przyjaciół prowadzących lokale gastronomiczne - mówi koordynator akcji w PAH, Tadeusz Szczepaniak. - Każda osoba, która zdecyduje się wesprzeć akcję, może udać się 9 grudnia do lokali oznaczonych charakterystycznym plakatem Świątecznego Stołu Pajacyka.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Które lokale włączyły się w akcję Świąteczny Stół Pajacyka?

Do tegorocznej odsłony akcji dołączyło aż 610 lokali gastronomicznych z całej Polski i 1 lokal z Luksemburga. Wśród nich są kawiarnie, bary, piekarnie, rodzinne restauracje, jak i duże sieci gastronomiczne. Udział biorą też, jak co roku, punkty Wild Bean Cafe przy stacjach bp, jak i lodziarnie Grycan czy sieć Piekarnio-Cukierni Natura.

Zebrane środki sfinansują wsparcie psychologiczne oraz dożywianie dla dzieci i młodzieży. W tym roku cel jest szczególny – w związku z wojną w Ukrainie wzrosły potrzeby w polskich szkołach i świetlicach, do których od 24 lutego br. uczęszczają także dzieci uciekające przed konfliktem zbrojnym. Dlatego pomoc w ramach programu „Pajacyk” obejmuje wszystkie dzieci, niezależnie od ich obywatelstwa.

Pełną listę lokali biorących udział w akcji można znaleźć  na mapie Świątecznego Stołu Pajacyka: https://www.pajacyk.pl/swiateczny-stol-pajacyka/

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz