Partnerzy portalu
Szef baru LAS-u: Staramy się ograniczać ilość śmieci, które produkujemy na barze (wideo) Piotr Mężeński, szef baru w restauracji LAS, fot. PTWP

Szef baru LAS-u: Staramy się ograniczać ilość śmieci, które produkujemy na barze (wideo)

Autor: JS/horecatrends.pl Data: 23 stycznia 2019 15:15

Przy okazji karnawału warto porozmawiać o drinkach. O koktajlach, łączeniu ich z jedzeniem oraz dbaniu o środowisko za barem opowiada portalowi Horecatrends.pl Piotr Mężeński, szef baru w restauracji LAS.

Jak mówi nam Piotr Mężeński, podczas pracy nad koktajlami istotna jest jakość wykorzystywanych alkoholi.

– Staram się tak dobrać alkohol, żeby cena i jakość szły w parze. Ciężko jest zrobić super koktajle na bazie alkoholu gorszej jakości. Dlatego poprzez wybieranie niesztampowych i niespotykanych marek stworzyliśmy kartę, która jest na dobrym poziomie. Oprócz standardowej karty menu mamy weekendowe sety: starter, danie główne, deser i łączymy je z koktajlami, które są temu dedykowane. Nasi barmani i kelnerzy są tak poinstruowani, że potrafią łatwo dobrać koktajl do wybranego jedzenia – tłumaczy barman.  

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Piotr odniósł się również do coraz bardziej popularnego trendu, jakim jest zastępowanie plastikowych słomek papierowymi.

– Idziemy z trendem, który się narodził i jest słuszny. Poprzez zastąpienie plastikowych słomek papierowymi staramy się ograniczać ilość śmieci, które produkujemy na barze, a tym samym ograniczamy wydatki. Natomiast zamiast standardowych chemikaliów na barze będziemy używać wody z octem, która jest zdecydowanie bardziej bezpieczna dla środowiska i tańsza – dodał Piotr Mężeński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz