Partnerzy portalu
Szwajcaria otwiera ogródki restauracyjne Szwajcaria łagodzi restrykcje związane z pandemią mimo rosnącej liczby zakażeń koronawirusem. / fot. unsplash

Szwajcaria otwiera ogródki restauracyjne

Autor: PAP Data: 15 kwietnia 2021 08:38

W Szwajcarii od 19 kwietnia znów otwarte będą m.in. kina i teatry, a także ogródki restauracji, gdzie obowiązkowe będzie noszenie maseczek, zdejmowanych tylko podczas jedzenia.

Dozwolone będą również imprezy z udziałem publiczności na świeżym powietrzu z udziałem do 100 osób, w pomieszczeniach z udziałem do 50 osób. W kinach, teatrach i salach koncertowych na widowni może być zajęta jedna trzecia miejsc. Na uniwersytetach będzie można wznowić nauczanie bezpośrednie.

"Liczba (zakażeń) wzrasta, ale nie bardzo" - powiedział minister zdrowia Alain Berset. Dlatego rząd jest skłonny "podjąć trochę więcej ryzyka" - powiedział.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Stowarzyszenia branżowe od wielu dni zabiegały o złagodzenie restrykcji. W środę rano odnotowano prawie 303 infekcje na 100 000 mieszkańców w ciągu 14 dni. We wtorek było to prawie 297. Około ośmiu procent populacji Szwajcarii zostało dotąd w pełni zaszczepionych przeciw Covid-19. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz