×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Szwecja łagodzi obostrzenia. Restauracje otwarte bez ograniczeń
Rząd Szwecji złagodzi od czwartku restrykcje w związku ze spadkiem zakażeń koronawirusem. / fot. unsplash

Szwecja łagodzi obostrzenia. Restauracje otwarte bez ograniczeń

Autor: PAP Data: 28 czerwca 2021 17:17

Rząd Szwecji złagodzi od czwartku restrykcje w związku ze spadkiem zakażeń koronawirusem. Przestanie obowiązywać m.in. zalecenie noszenia maseczek w środkach transportu publicznego, a restauracje będą mogły być otwarte bez ograniczeń.

"Od początku maja stale spada liczba zakażeń oraz liczba osób wymagających hospitalizacji, co pozwala na podjęcie kolejnego kroku otwarcia społeczeństwa" - oznajmiła na zwołanej w poniedziałek konferencji minister ds. socjalnych Lena Hallengren.

Zwiększone zostaną limity zgromadzeń do 50 w pomieszczeniach oraz do 300 w przypadku zarezerwowanych miejsc siedzących. Na zewnątrz liczby te wyniosą - odpowiednio - 600 oraz 3 tys. Demonstracje będą mogły liczyć maksymalnie 1,8 tys. osób. Ponadto przestanie obowiązywać wymóg noszenia maseczek w transporcie publicznym w godzinach szczytu. Ponadto restauracje będą mogły być otwarte bez ograniczeń. Domagali się tego kibice piłki nożnej, którzy nie mogli wieczorami obejrzeć w pubach kończących się późno meczów ME w piłce nożnej.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ciągu ostatnich dwóch tygodni liczba zakażeń spadła w Szwecji do 60 na 100 tys. mieszkańców. Jeszcze późną wiosną wskaźnik ten wynosił nawet 500-600. W czwartek (ostatni dzień dostępnych statystyk) zarejestrowano 378 zakażeń, podczas gdy w kwietniu-maju dobowy przyrost wynosił 5-7 tys. Liczba potwierdzonych przypadków wariantu Delta wynosi 663.

W poniedziałek premier Szwecji Stefan Loefven podał się do dymisji po wyrażeniu wotum nieufności przez parlament. Jego gabinet może jednak podejmować niezbędne decyzje, w tym związane z epidemią Covid-19 oraz programem szczepień.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz