Ta restauracja prosi gości o ściągnięcie maseczek przed wejściem. Dlaczego?Katarzyna Gubała - 13 stycznia 2022 14:30


Restauracja Mandala Kitchen&Bar w Zabrzu (Śląskie) na drzwiach umieściła prośbę o to, by goście przed wejściem do lokalu schowali lub wyrzucili maseczki. Restauracja zapewnia, że nie nakłania do łamania obostrzeń ani do nienoszenia maseczek.

Napis na drzwiach do zabrzańskiej restauracji Mandala Kitchen & Bar głosi: ''PRZED wejściem prosimy o schowanie zużytej maseczki w miejscu bezpiecznym (torebka, kieszeń) lub o wyrzucenie jej przed wejściem do restauracji (nie posiadamy pojemnika na materiały skażone)''.

Goście zostawiają w lokalu zużyte maseczki

Na swoich mediach społecznościowych Mandala zapewnia, że ''nikogo nie nakłaniamy do łamania obostrzeń ,ani do nie noszenia maseczek''.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

''(…) już parę razy apelowaliśmy o to aby maseczek nie zostawiać na stołach ,w doniczkach ,na wieszakach ,nie robić z nich oprawy do świeczników, topić w toalecie. Towarzyszą nam przez dzień ,tydzień (w zależności od częstotliwości zmieniania ,prania) i jest na nich wszystko to co przez ten okres wydychamy, wykichamy, wykaszlemy'' - piszą właściciele Mandala Kitchen & Bar.

Wskazują, że goście zajmując miejsce i tak ściągają, a schowanie ich przed wejściem do restauracji ‘’uchroni przed odruchowym pozostawieniem gdziekolwiek ".

Nie zgadzają się na nakaz

Właściciele restauracji w Zabrzu piszą też, że nie dadzą sobie wmówić, że noszenie maseczek non stop jest konieczne ani że ''siedzenie 10 godzin w pracy w maseczce i wdychanie ponowne tego, co wydychamy jest zdrowe''.

''Nie zgadzamy się ze słowem NAKAZ ,ani z karaniem mandatem w sytuacji gdzie od prawie dwóch lat rządzący nie potrafią prawnie uregulować kwestii obostrzeń Maseczki powstały wcześniej niż covid i dorosły, inteligentny człowiek wie w jakich okolicznościach powinien ich używać. A ślepe noszenie ich przez całą dobę bo tak "karzą" jest odbieraniem naszego podstawowego prawa do WOLNOŚCI więc zachęcamy wszystkich do bycia wolnym człowiekiem i kiedy boimy się chorób-nośmy maseczki ale z własnej nieprzymusowej woli. A najlepiej jest się na chorobę uodpornić'' - czytamy na profilu Mandala Kitchen&Bar.

W komentarzach pod postem z tą informacją obserwatorzy Mandali popierają decyzję restauracji. 

 Zgodnie z wytycznymi GIS, korzystający z gastronomii ''realizują obowiązek zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje''.

Czytaj też: Jak liczyć gości do limitu? Obostrzenia w gastronomii i hotelach