×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Ta restauracja prosi gości o ściągnięcie maseczek przed wejściem. Dlaczego?
Zabrzańska restauracja Mandala Kitchen & Bar zaapelowała do gości o ściąganie maseczek ochronnych przed wejściem do lokalu. Fot. Mandala Kitchen & Bar

Ta restauracja prosi gości o ściągnięcie maseczek przed wejściem. Dlaczego?

Autor: Katarzyna Gubała Data: 13 stycznia 2022 14:30 | Aktualizacja: 13 stycznia 2022 14:34

Restauracja Mandala Kitchen&Bar w Zabrzu (Śląskie) na drzwiach umieściła prośbę o to, by goście przed wejściem do lokalu schowali lub wyrzucili maseczki. Restauracja zapewnia, że nie nakłania do łamania obostrzeń ani do nienoszenia maseczek.

Napis na drzwiach do zabrzańskiej restauracji Mandala Kitchen & Bar głosi: ''PRZED wejściem prosimy o schowanie zużytej maseczki w miejscu bezpiecznym (torebka, kieszeń) lub o wyrzucenie jej przed wejściem do restauracji (nie posiadamy pojemnika na materiały skażone)''.

Goście zostawiają w lokalu zużyte maseczki

Na swoich mediach społecznościowych Mandala zapewnia, że ''nikogo nie nakłaniamy do łamania obostrzeń ,ani do nie noszenia maseczek''.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

''(…) już parę razy apelowaliśmy o to aby maseczek nie zostawiać na stołach ,w doniczkach ,na wieszakach ,nie robić z nich oprawy do świeczników, topić w toalecie. Towarzyszą nam przez dzień ,tydzień (w zależności od częstotliwości zmieniania ,prania) i jest na nich wszystko to co przez ten okres wydychamy, wykichamy, wykaszlemy'' - piszą właściciele Mandala Kitchen & Bar.

Wskazują, że goście zajmując miejsce i tak ściągają, a schowanie ich przed wejściem do restauracji ‘’uchroni przed odruchowym pozostawieniem gdziekolwiek ".

Nie zgadzają się na nakaz

Właściciele restauracji w Zabrzu piszą też, że nie dadzą sobie wmówić, że noszenie maseczek non stop jest konieczne ani że ''siedzenie 10 godzin w pracy w maseczce i wdychanie ponowne tego, co wydychamy jest zdrowe''.

''Nie zgadzamy się ze słowem NAKAZ ,ani z karaniem mandatem w sytuacji gdzie od prawie dwóch lat rządzący nie potrafią prawnie uregulować kwestii obostrzeń Maseczki powstały wcześniej niż covid i dorosły, inteligentny człowiek wie w jakich okolicznościach powinien ich używać. A ślepe noszenie ich przez całą dobę bo tak "karzą" jest odbieraniem naszego podstawowego prawa do WOLNOŚCI więc zachęcamy wszystkich do bycia wolnym człowiekiem i kiedy boimy się chorób-nośmy maseczki ale z własnej nieprzymusowej woli. A najlepiej jest się na chorobę uodpornić'' - czytamy na profilu Mandala Kitchen&Bar.

W komentarzach pod postem z tą informacją obserwatorzy Mandali popierają decyzję restauracji. 

 Zgodnie z wytycznymi GIS, korzystający z gastronomii ''realizują obowiązek zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje''.

Czytaj też: Jak liczyć gości do limitu? Obostrzenia w gastronomii i hotelach

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

 • Net

  Dla otwarcia oczu: www.facebook.com/justynasochastopnop/videos/224027486602914
 • stefan

  Znowu bzdury o rzekomej wolności. Jak tacy wolni to niech spróbuję nie płacić podatków, ubezpieczenia OC, jeździć pojazdami bez uprawnień, albo pójdą na basen bez czepka.
 • kajman

  Ten kto się szczepi dba o swoje zdrowie ,
  oraz ten kto się nie szczepi również dba oswoję zdrowie .
  Dyskryminacja i segregacja ludzi przypomina trochę ,, stary garnitur z nowym guzikiem ,,

  Szacunek dla Właściciela za logiczne myślenie !
 • free

  jak widać w komentarzach, sprane gały podnoszą klangor! Trzeba zakazać oglądania telewizorni, wtedy ludziska zaczną same myśleć! Wielki szacunek dla właściciela restauracji, więcej takich a normalność zacznie wracać! z okupantem trzeba walczyć, a nie rozkładać nogi i chować się ze strachu po kątach! Naturalna selekcja słaby element wyeliminuje, a ci myślący muszą się jednoczyć i organizować
 • Dorian

  Brawo dla Właścicieli za logiczne myślenie.
 • heniek

  ruchy antyszczepionkowe powinny być ścigane jak faszyzm
 • ja

  powinna przyjść policja i zamknąć lokal na głucho
 • Anafasz

  obostrzenia - nowa nazwa faszyzmu?
  Na całym świecie zamieszki prawdziwych antyfaszystów a w mediach cisza albo wyzywanie antyfaszystów (nie mylić z terrorystami z antify, to też faszyści) od antyszczepionkowców.
 • Optymista

  Szacun. Czyli jeszcze są myślący ludzie w tym Państwie. A już straciłem nadzieję.
 • ara

  Mam nadzieję że Sanepid przywali solidną karę proepidemikom
 • xcv

  szacuneczek :) nic tylko brać z nich przykład.