×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Telepizza wprowadza nowy format franczyzowy i nowy model finansowy
Właściciele spółki Telepizzy w Polsce Daniel Piekarski i Michał Igor Piasecki razem z Szymonem Mudrym, partnerem biznesowym w nowym gdańskim lokalu. / fot. materiały prasowe

Telepizza wprowadza nowy format franczyzowy i nowy model finansowy

Autor: Jakub Szymanek Data: 09 marca 2023 12:46

Telepizza, globalna sieciówka należąca niegdyś do Hiszpanów, a obecnie w Polsce zarządzana przez T-pizza Sp. z o.o., uruchomiła w Gdańsku kolejny punkt swojej sieci. To pierwszy wdrażany obecnie pilotażowo nowy format marki T-Express, działający również na bazie nowego ajencyjnego modelu finansowania przedsięwzięcia.

Telepizza – nowe lokale, nowy format i model finansowy

Partner biznesowy w nowym gdańskim lokalu Telepizzy to Szymon Mudry, menadżer przez lata związany z rozwojem sieci Subway w naszym kraju.

- Znam właścicieli T-Pizza z czasów kiedy razem rozwijaliśmy sieć Subway w Polsce.  Ich odważne podejście do innowacji może wyróżnić sieć Telepizzy na tle konkurencji. W pierwszych miesiącach działalności zamierzam skupiać się na budowaniu sprzedaży, w kolejnych będę planował otwarcia następnych punktów w trójmieście - powiedział Mudry.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przypomnijmy, że Telepizza jest obecna w Polsce od 1992 r. i przed laty będąca liderem sprzedaży pizzy na telefon, należała do globalnej hiszpańskiej sieci o tej nazwie. W 2021 roku krajowe aktywa Telepizzy przejęła spółka T-pizza Sp. z o.o należąca do Daniela Piekarskiego i Michała Igora Piaseckiego – menadżerów wcześniej przez lata odpowiedzialnych za rozwój w Polsce marki Subway.

O zmianach właścicielskich T-pizza poinformowała jednak dopiero w ubiegłym roku, zapowiadając restrukturyzację sieci, redukcję zatrudnienia i optymalizację kosztów
i procesów operacyjnych. Zapowiedziała również wdrożenie nowych formatów
i modeli finansowych w dalszym rozwoju swojej sieci.

Jak działa nowy format Telepizzy?

Gdański T-Express to pilotażowo wdrażany nowy format marki Telepizza
w Polsce. Z założenia ma funkcjonować w lokalach o małej powierzchni praktycznie ograniczającej się do strefy produkcyjnej i wydawczej. Jego działalność nastawiona jest na dostawy bezpośrednie do klientów oraz odbiór własny zamówień złożonych telefonicznie lub on-line. To rozwiązanie ma optymalizować koszty inwestycyjne punktu, zarówno związane z jego aranżacją i wyposażeniem, koszty operacyjne, redukcję wskaźnika OCR, jak również, dzięki odpowiedniej lokalizacji, logistyce i systemowi mobilnych zamówień, maksymalizować dostępność oferty Telepizzy dla jak największego obszaru działania.  

Nowy jest tu również model finansowy zaproponowany przez spółkę T-pizza.
W odróżnieniu od klasycznej franczyzy, w tym przypadku partnerowi biznesowemu Telepizzy, proponuje się ajencję lokalu i jego działalności operacyjnej w ramach sieci marki, w strukturze jej zaopatrzenie oraz unikalnego produktowego know-how. Zdecydowaną większość nakładów inwestycyjnych w tym modelu pokrywa T-pizza, ograniczając tym samym ryzyko ajenta związane ze startem jego, samodzielnego jednak, biznesu.

- Jest to pierwszy z lokali w modelu ajencyjnym uruchamiany w ramach sieci. Drugi punkt w tym modelu zostanie otworzony w drugiej połowie marca w Markach pod Warszawą.  W czasach kiedy wiele osób ma obawy przed uruchomieniem własnej gastronomii, dajemy możliwości osobom pracowitym i zaangażowanym uruchomienia własnego biznesu przy ograniczonej kwocie inwestycji ze strony franczyzobiorcy – wyjaśnia Michał Igor Piasecki, prezes zarządu spółki T-pizza, zarządczy marki Telepizza w Polsce

- Model ajencyjny doskonale sprawdził się na Polskim rynku w przypadku Żabki.   Czerpiemy z dobrych przykładów i mamy nadzieje, że podobny model sprawdzi się w gastronomii – dodaje Daniel Piekarski drugi z właścicieli T-pizza.

W dniach 13-16 marca w Telepizzy przy Dąbrówki 102 w Gdańsku odbędzie się wielkie otwarcie, w ramach którego klienci będą mogli zakupić średnią pizzę na miejscu za 10 złotych oraz zamówić ją w tych dniach w dostawie za 20 złotych. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz