×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
To już w poniedziałek! IGGP zaprasza restauratorów do udziału w debacie sejmowej: 5% VAT w Gastronomii
Celem debaty jest protest w Sejmie RP w imieniu restauratorów i ich pracowników przeciw zmianom w prawie dla przedsiębiorców i podwyżki cen, które wprowadził rząd i sejm - podaje IGGP. Fot. Shutterstock

To już w poniedziałek! IGGP zaprasza restauratorów do udziału w debacie sejmowej: 5% VAT w Gastronomii

Autor: KG/horecatrends Data: 08 września 2022 10:35 | Aktualizacja: 11 września 2022 09:40

Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej zaprasza restauratorów do wzięcia udziału w debacie sejmowej 5% VAT w Gastronomii, która odbędzie się 12 września w Sejmie RP.

Celem debaty jest protest w Sejmie RP w imieniu restauratorów i ich pracowników przeciw zmianom w prawie dla przedsiębiorców i podwyżki cen, które wprowadził rząd i sejm - czytam w informacji IGGP. 

''Jako przedstawiciele Gastronomów chcemy głośno wykrzyczeć w najlepszym do tego miejscu "Nasze Propozycje Rozwiązań dla Gastronomii i wszystkich innych Przedsiębiorców", z których rządzący powinni skorzystać. Od września 2020 roku walczymy o jednolitą niską stawkę VAT w gastronomii. 14 grudnia 2021 r. w Sejmie złożyliśmy Projekt Ustawy obniżający VAT w gastronomii do 5 % - podpisany przez 37 Posłów. Co Sejm RP zrobił w 2022 r. ? Obniżył podatek VAT, ale nie w gastronomii. Restaurator kupował produkty spożywcze po stawce 5%, a teraz kupuje po 0% VAT. Sprzedawał wcześniej po stawce 8%, a teraz dalej sprzedaje po 8%. Odprowadzał do Urzędu Skarbowego różnicę: 8 % - 5 % = 3%, a teraz odprowadza: 8% - 0% = 8%. Tak wygląda pomoc dla Gastronomów. Przedsiębiorcy umierają po cichu... Likwidują stanowiska pracy'' - podnosi Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz