Partnerzy portalu
To koniec McDonald's na Białorusi. Zastąpi go rosyjska sieć Wkusno i Toczka W Rosji restauracje McDonald's zastąpiła sieć Wkusno i Toczka. Teraz to samo stanie się na Białorusi. Fot. PAP/EPA

To koniec McDonald's na Białorusi. Zastąpi go rosyjska sieć Wkusno i Toczka

Autor: PAP Data: 21 listopada 2022 11:40

Białoruś żegna się z McDonald’s, od wtorku zastąpi go rosyjska sieć Wkusno i Toczka. Internauci mówią o „pożegnaniu z epoką”, ale Alaksandr Łukaszenka za odejście amerykańskiej sieci „dziękował bogu”.

O nadchodzących zmianach poinformowano 11 listopada. Już 22 restauracje otworzą się pod nowym, rosyjskim szyldem - Wkusno i Toczka.

To sieć, która zastąpiła McDonalda w Rosji, po tym, jak firma wycofała się z tego kraju z powodu inwazji na Ukrainę. Sieć w Rosji przejął miejscowy operator i otworzył restauracje pod szyldem Wkusno i Toczka (Smacznie i kropka).

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Łukszenka dziękuje Bogu za odejście Maka

Przyczyną zmian na Białorusi mają być problemy z łańcuchem dostaw. Według mediów niezależnych to z powodu problemów logistycznych strona białoruska miała zrezygnować z franczyzy. Niektóre pozycje menu już wcześniej zniknęły z białoruskiej sieci.

"Chwała bogu, że odchodzi! Ale miejsce McDonald's, gdzie pracują nasi ludzie, nasi specjaliści, gdzie sprzedawane są nasze towary, powinni zająć Białorusini" - skomentował sytuację Alaksandr Łukaszenka.

To koniec epoki fascynacji ''zamorskim''

Łukaszenka skrytykował również nieuzasadnioną jego zdaniem fascynację "zamorskim" i wyraził opinię, że Białorusini też mogą "przekroić bułkę na pół i włożyć tam kawałek mięsa, ziemniaka i sałaty".

"Boże, ja nie wiem, kto to je" - powiedział polityk, który niedawno publicznie oświadczył, że ani on, ani jego synowie, nigdy nie jedli hamburgera ani cheeseburgera.

Wielu białoruskich klientów McDonald's, który działa w tym kraju od blisko 26 lat, nie kryje nostalgii. W sieciach społecznościowych piszą oni o "odejściu epoki", publikując zdjęcia pożegnalnych posiłków i wspominając podróże do Mińska w czasach, gdy restauracje McDonald's znajdowały się tylko w stolicy. 

Czytaj też Rosyjski następca McDonald's zaliczył rekordową sprzedaż

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz