Partnerzy portalu
U Fukiera Magdy Gessler ma nowego szefa kuchni Nowym szefem kuchni U Fukiera jest Szymon Gołofit. Fot. Restauracja U Fukiera Magda Gessler/Facebook

U Fukiera Magdy Gessler ma nowego szefa kuchni

Autor: KG/horecatrends Data: 04 października 2022 09:35

Patryk Burnicki nie jest już szefem kuchni w Restauracji U Fukiera Magdy Gessler. Nowym szefem został Szymon Gołofit, pochodzący z Lubelszczyzny.

Restauracja U Fukiera Magdy Gessler przedstawiła nowego szefa swojej kuchni. Został nim Szymon Gołofit. 

Szymon Gołofit to nowy szef kuchni ''U Fukiera''

''Szymon pochodzi z Lubelszczyzny, z rodziny z tradycjami gastronomicznymi, już od najmłodszych lat spędzał czas w kuchni, zgłębiając jej tajniki. Szymon prowadził kuchnię w wielu restauracjach i hotelach, zdobył tytuł mistrza w zawodzie kucharza. W swojej kulinarnej podróży do A Coruña uczył się kuchni hiszpańskiej, ukończył kursy kuchni japońskiej, jednak to kuchnia polska jest najbliższa jego sercu, która zdaniem Szymona skrywa w sobie największe bogactwo smaków'' - poinformowała restauracja. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Magda Gessler poznała Szymona Gołofita na Zamojszczyźnie, gdzie zachwycił ją swoim stekiem z jesiotra.

''U Fukiera'' kończy współpracę z Patrykiem Burnickim

Jednocześnie U Fukiera dziękuje i żegna się z Patrykiem Burnickim, który od 2019 r. szefował kuchni w tej znanej restauracji. 

''Jednocześnie chcielibyśmy bardzo podziękować Patryk Burnicki za lata współpracy, wspaniałą twórczość U Fukiera i piękne chwile oraz ciężką, pełną owoców pracę. To był niezapomniany czas.  Życzymy nowych, fantastycznych przygód i sukcesów na kulinarnej drodze'' - czytamy w oświadczeniu U Fukiera. 

„U Fukiera” to najstarsza restauracja w Warszawie z tradycją sięgającą początku XVI wieku. W maju Magda Gessler otrzymała wyróżnienie dla najlepszego restauratora jako twórca restauracji wyjątkowej - restauracji U Fukiera w rankingu TOP 50 polskich restauratorów organizowanym przez Forbes Polska i FOR Solutions - Profesjonalnie dla Gastronomii. 

- Fukier ma w tej chwili 31 lat ze mną, różnie było, w tej chwili mogę być bardzo dumna z mojego szefa kuchni Patryka Burnickiego i moich managerów, to naprawdę jest absolutne odrodzenie - mówiła Magda Gessler odbierając nagrodę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz