Partnerzy portalu
W Bułgarii od 12 kwietnia restauracje ponownie otwarte W Bułgarii od 12 kwietnia restauracje ponownie otwarte; fot. shutterstock

W Bułgarii od 12 kwietnia restauracje ponownie otwarte

Autor: PAP Data: 09 kwietnia 2021 14:09

W Bułgarii od 12 kwietnia będą łagodzone związane z epidemią Covid-19 ograniczenia. Do szkół wróci część uczniów, restauracje, kina i siłownie zostaną ponownie otwarte, znów będą działać duże sklepy. Pod koniec kwietnia otwarte zostaną dyskoteki i kluby nocne.

W Bułgarii od poniedziałku otwarte będą restauracje. Zajęta będzie mogła być wyłącznie połowa miejsc. Otwarte zostaną również biblioteki, muzea, kina, teatry i siłownie. Będzie też można organizować festiwale i konferencje.

Otwarte zostaną sklepy w dużych centrach handlowych, a od 16 kwietnia klienci będą mogli pójść do hipermarketów z towarami przemysłowymi. Od 29 kwietnia będą mogły działać dyskoteki i kluby nocne.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na luzowanie restrykcji pozwoliło rozporządzenie ministra zdrowia Bułgarii Kostadina Angełowa. Zdaniem części lekarzy łagodzenie obostrzeń jest przedwczesne.

W Bułgarii od miesiąca liczba nowych zakażeń utrzymuje się na poziomie 3-4 tys. na dobę. W piątek resort zdrowia poinformował, że w ciągu ostatnich 24 godzin wykryto 2957 infekcji, a zmarło 136 osób. Liczba hospitalizowanych przewyższa 10 tys., od początku pandemii zmarło ponad 14 tys. osób. Od stycznia zaszczepiono 552 tys. osób, w ciągu ostatniej doby - 19 tys. Tylko 10 proc. z nich otrzymało szczepionkę firmy AstraZeneca.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz