Partnerzy portalu
W centrum Gdyni zamknęło się kilkanaście restauracji i kawiarni RestoBar ''Muszla'' w Gdynia. Fot. PAP

W centrum Gdyni zamknęło się kilkanaście restauracji i kawiarni

Autor: Oprac. KG/Gazeta Wyborcza Data: 21 listopada 2022 09:50

W Gdyni zamknięcie lub zawieszenie działalności ogłaszają kolejne lokale gastronomiczne. Nie można już wybrać się do miejsc sygnowanych przez Magdę Gessler i Marka Kondrata ani do popularnego Restobaru Muszla.

''Serce Gdyni umiera (...) inflacja zbiera żniwo i zabija kolejne lokale'' - alarmuje Gazeta Wyborcza. Dziennik wylicza, że wiele lokali gastronomicznych w śródmieściu zamknęło się. O zawieszeniu działalności poinformowały m.in. SKLEP Kondrat Wina Wybrane oraz winiarnia BARaWINO w Gdyni. 

Jak wskazuje GW, jeszcze przed Kondratem z Gdyni wycofała się Magda Gessler, która ''w 2018 r. z pompą otworzyła tu swoją restaurację rybną Santo Porto''. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

''Muszla'' zawiesiła działalność, ale czy powróci?

Działalność zawiesił też popularny Restobar ''Muszla'', znajdująca się pomiędzy Teatrem Muzycznym a Gdyńskim Centrum Filmowym. Właściciele lokalu przyznali, że powodem są ''nieustannie rosnące rachunki za prąd, gaz czy ceny produktów''. 

''Pozostanie w aktualnej formie sprawiłoby, że musielibyśmy również horrendalnie podnieść ceny lub obniżyć jakość (nie wyobrażamy sobie żadnej z tych opcji), a mimo to wciąż nie mielibyśmy zagwarantowanego "pewnego jutra" - napisali.

W poście na social mediach zapowiedzieli, że ''Wrócimy do Was całkowicie nowi. Nowy wystrój, nowa karta menu, nowy koncept, a może i nowa nazwa? 😉 Póki co nie zdradzimy szczegółów, jednak będziemy informować Was na bieżąco''.

Gazeta Wyborcza podaje jednak, że ''Niedawno oferta sprzedaży spółki, która prowadziła Muszlę, pojawiła się na jednym z popularnych portali sprzedażowych''.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Gość

    Wcale się nie dziwię że zamyka się gastronomia a Gdynia to miasto wymarłe niech wybudują więcej apartamentów na doby ... Wiadomo turyści są przeważnie latem a jesienią po co ? Gdyby było więcej ,, swoich mieszkańców,, niż turystów i mniej kasy za parkowanie Gdynia by odżyła ...