×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
W Instytucie Kulinarnym Transgourmet odbyła się pierwsza edycja szkolenia sędziowskiego
W Instytucie Kulinarnym Transgourmet odbyła się pierwsza edycja szkolenia sędziowskiego. / fot. materiały prasowe

W Instytucie Kulinarnym Transgourmet odbyła się pierwsza edycja szkolenia sędziowskiego

Autor: Materiał powstał w ramach współpracy z marką Selgros Cash & Carry Opublikowano: 05 września 2023 14:49

Instytut Kulinarny Transgourmet przeprowadził pierwsze szkolenie poświęcone sędziowaniu podczas konkursów kulinarnych. W wydarzeniu, które odbyło się w dniach 21-22 sierpnia, wzięło udział 8 profesjonalistów z całej Polski. Celem warsztatów jest podniesienie kwalifikacji osób związanych z branżą HoReCa oraz ujednolicenie systemu oceny dań przygotowywanych podczas konkursów kulinarnych.

Szkolenie sędziowskie w Instytucie Kulinarnym Transgourmet zostało przeprowadzone przez wykwalifikowanych sędziów oraz zawodników: Marcina Gruszkę (Hot Kitchen & Culinary Art Regional Judge B), Michała Świerada (Pastry Arts Competition Seminary) oraz Bartosza Petera (Poland National Culinary Team Captain). Podczas pierwszego dnia uczestnicy mieli okazję zapoznać się z pełnym zakresem oceny dla poszczególnych rodzajów konkursów zgodnie z międzynarodowymi standardami WORLDCHEFS®. Zdobyta wiedza została sprawdzona podczas testu, w trakcie którego zadaniem Szefów Kuchni było znalezienie błędów na przygotowanych stanowiskach konkursowych oraz ocena jednego z zadań konkursowych.

Drugiego dnia szkolenia odbyły się z kolei praktyczne warsztaty polegające na przygotowaniu i wspólnym wykonaniu 3-daniowego menu konkursowego w kategorii „Hot Kitchen”. Po zakończeniu zadania kursanci wzięli udział w dyskusji na temat kompozycji i zastosowanych technik kulinarnych.

– Kursy i warsztaty kulinarne nie są w Polsce rzadkością, ale w branży gastronomicznej zdecydowanie brakowało inicjatywy, która pokazywałaby, jak profesjonalnie, uczciwie i rzetelnie oceniać dania konkursowe. Aby rywalizacja między kucharzami miała sens, jurorzy muszą kierować się ujednoliconymi zasadami i brać pod uwagę określone czynniki. Wierzę, że szkolenie dla przyszłych sędziów w konkursach kulinarnych to nie tylko szansa na zdobycie nowych kompetencji dla profesjonalnych kucharzy, lecz także duży krok na drodze do podnoszenia standardów branży gastronomicznej - mówi Bartosz Peter, Ekspert Instytutu Kulinarnego Transgourmet.

W pierwszej edycji szkolenia wzięło udział 8 profesjonalistów z całej Polski:

● Martin Gimenez Castro - Tuna, Ceviche Bar
● Marcin Soból - EURO-TOQUES POLSKA
● Marek Rybacki - Szef Kuchni, zwycięzca Kulinarnego Pucharu Polski 2012
● Mariusz Zając - EURO-TOQUES POLSKA
● Radosław Kłapacz - Chef Service – usługi gastronomiczno-szkoleniowe, EURO-TOQUES POLSKA
● Marek Namysłowski - Klinika Uzdrowiskowa "Pod Tężniami", EURO-TOQUES POLSKA
● Krzysztof Klimaszewski - Brasserie Selgros-Piaseczno
● Tomasz Ziółkowski - Silver Catering Łódź

Informacje o kolejnych edycjach szkolenia sędziowskiego będą dostępne na stronach i social mediach Instytutu Kulinarnego Transgourmet. Kurs jest przeznaczony dla profesjonalnych Szefów Kuchni, którzy chcą poznać szczegółowe zasady oceny dań podczas konkursów kulinarnych.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz