Partnerzy portalu
W McDonald's znów zabrakło frytek, ale problem ma być już zażegnany W McDonald's na Tajwanie znów brakuje frytek - jednego z produktów flagowych sieci. Fot. Materiały prasowe McDonald's

W McDonald's znów zabrakło frytek, ale problem ma być już zażegnany

Autor: KG/horecatrends Data: 20 maja 2022 13:30

Podobnie jak na początku tego roku i w roku ubiegłym restauracje sieci McDonald's na Tajwanie zmagają się z brakami frytek. W piątek 20 maja dostępność frytek w McDonald's miała wrócić do normy.

Jak podaje Taiwan News, McDonald's na Tajwanie 17 maja poinformował, że w firmie kończą się zapasy frytek. Sprzedaż frytek miała wrócić do normy w piątek 20 maja. Braki tajwański McDonald's miał zastępować m.in. frytkami ze słodkich ziemniaków. 

Sytuację wykorzystała konkurencja. Według artykułu opublikowanego przez Taiwan News dwie sieci fastfoodów obecne na lokalnym rynku, japońska marka Mos Burger oraz tajwański TKK Fried Chicken zareagowały błyskawicznie na problemy globalnego giganta.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Po komunikacie McDonald's, Mos Burger ogłosił promocję, w której przy zakupie dużych frytek klient otrzymuje dużą mrożoną herbatę za darmo. Z kolei TKK Fried Chicken poinformował na Facebooku, że swoje frytki robi zawsze ze słodkich ziemniaków, którego dostawy są zawsze stabilne - podał propertynews.pl. 

W Polsce McDonald's otworzył 500. restaurację. Powstała w Wyszkowie i jest to 98 lokal pod tym szyldem w województwie mazowieckim. Restauracja McDonald's w Wyszkowie została zaprojektowana w stylu Luna. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz