×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
W MCK w ten weekend ożyje Miejska Dżungla. Strefę Gastro wypełnią m.in. Lokalny Rolnik i jego wystawcy
Miejska Dżungla to wydarzenie w duchu slow i wege. W Strefie Gastro pojawi się m.in. Lokalny Rolnik i jego wystawcy. Fot. MCK Katowice

W MCK w ten weekend ożyje Miejska Dżungla. Strefę Gastro wypełnią m.in. Lokalny Rolnik i jego wystawcy

Autor: Katarzyna Gubała Data: 19 lutego 2023 08:00

Miejska Dżungla to nowe wydarzenie targowe w formie pełnego energii festiwalu. Nowy projekt twórców znanego letniego Centrum Kato zadebiutuje w weekend 18-19 lutego w MCK w Katowicach. Oprócz licznych aktywności i wystawców, na odwiedzających będzie czekać Strefa Gastro.

Miejska Dżungla to nowe wydarzenie proponowane mieszkańcom przez zarządcę Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego - PTWP Event Center, we współpracy z organizatorami letniego Centrum KATO.

- Zapraszamy wszystkich miejskich wyjadaczy, którzy w codziennej pogoni za ogromem własnych spraw wciąż doceniają pozytywne aspekty życia w wielkim mieście i korzystają z niego w sposób świadomy, poszukując oddechu i nieskrępowanej atmosfery. Już w drugiej połowie lutego katowicki MCK wypełni się tym, co miasto ma najlepszego do zaoferowania, czyli dobrą muzyką, pysznym jedzeniem, fantazyjnymi koktajlami i usługami w duchu slow, które zadbają nie tylko o ciało, ale i o umysł - mówi Oskar Olszewski, współorganizator Miejskiej Dżungli.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Kluczem doboru wystawców na Miejską Dżunglę były wartości skupione wokół etycznych zakupów, mody cyrkularnej czy wspierania małych artystycznych pracowni z autorską biżuterią, ceramiką i designem.

Przybędzie ekipa Lokalnego Rolnika 

Stąd w MCK w Katowicach podczas festiwalu Miejska Dżungla na specjalnym stanowisku pojawią się wystawcy Lokalnego Rolnika. Podczas nowego wydarzenia będzie można spotkać:

  • zespół Studio Kolektyw - autorskie smakołyki przygotuje szef Marcin Czubak (na ostatniej imprezie po jego rzemieślnicze chleby i foccacie była najdłuższa kolejka),
  • będzie mistrzyni dobrych rzeczy zamkniętych w butelkach i słoikach, czyli Katarzyna Kata i jej chorzowska marka Przetwolove (kochamy jej shoty owocowe!).
  • przetwory z Leszczyńskiego Spichlerza - ich kimchi ma super moc!
  • na deser kuszące wypieki od znanej na śląsku Manufaktury Petit, której wypieki kryją w sobie tylko naturalne składniki.

W Strefie Gastro na festiwalu Miejska Dżungla w MCK Katowic pojawią się również:

  • AhSer Serowarnia Namysłów
  • Dziki Bill
  • Sklep U Dziwisza
  • Pasieka Pszczółkowo

Pasieka Pszczółkowo - Miejska Dżungla w MCK.

Muzyka i warsztaty, Plant Market, Vintage Bazar i Wellness Corner - będzie się działo w MCK

Obok Strefy Gastro na Miejskiej Dżungli pojawią się stref zakupowych takich jak: Plant Market, Vintage Bazar, art & design. Strefa rozrywkowa będzie się skoncentrowała wokół sceny, na której tematyczne prelekcje i spotkania przeplatać się będą z setami dj’skimi. Ponadto organizatorzy przewidzieli również strefę taneczną i wypoczynkową, a także bary.

W części muzycznej dodatkowo zaplanowano wieczorny koncert (wystąpi m.in. Ferbi - kolektyw stworzony przez czwórkę katowickich muzyków to synergia eksperymentalnej muzyki elektronicznej z hip-hopem i elementami jazzu). Niedzielne popołudnie zakończy się hucznym Szpasem, czyli konceptem muzycznego pikniku elektronicznego znanego z takich miast, jak Berlin, Los Angeles czy Warszawa. 

Joga na Miejskiej Dżungli.
 

Bilety na Miejską Dżunglę

Bilety na festiwal Miejska Dżungla w MCK w Katowicach kosztują: 10 zł (1 dzień), 15 zł (wejście na dwa dni).

Tu kupisz bilety na Miejską Dżunglę 18 i 19 lutego 

Wszystko o Miejskiej Dżungli w MCK

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz