×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
W miejscu dawnej cukrowni będzie inkubator przemysłowy. W planach również motel i restauracja
Ruiny cukrowni we Włostowie. Zdjęcie z 2014 r. Fot. PAP

W miejscu dawnej cukrowni będzie inkubator przemysłowy. W planach również motel i restauracja

Autor: PAP Data: 03 lutego 2023 10:30

Inkubator przemysłowy powstanie na terenie dawnej cukrowni we Włostowie (Świętokrzyskie). W planach jest także utworzenie motelu, restauracji i sklepu ze zdrową żywnością.

Za realizację zadania odpowiedzialne jest Starostwo Powiatowe w Opatowie, które otrzymało na ten cel ponad 15 mln zł dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych. W ramach zadania powstanie hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni ponad 4 tys. mkw. wraz z pomieszczeniami socjalnymi.

Starosta opatowski Tomasz Staniek poinformował, że hala przeznaczona zostanie na wynajem dla rolników na przykład na magazyny lub dla firm, które będą mogły tam prowadzić produkcję. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Inkubator przemysłowy odpowiedzialny będzie za oferowanie wsparcia prawnego i księgowego w zakresie pozyskiwania środków finansowych z UE. W nowej jednostce mają być prowadzone darmowe szkolenia dla przedsiębiorców. Instytucja będzie też pomagać w promocji produktów i usług oraz m.in. pośredniczyć w wynajmie powierzchni biurowej i produkcyjnej na preferencyjnych zasadach.

Na realizację zadania powiat opatowski otrzymał ponad 15 mln złotych dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych. Łączna wartość budowy ma wynieść prawie 20 mln zł.

Manufaktura Spożywcza i centrum logistyczne obrotu polską żywnością

Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski zapewnił, że samorząd województwa będzie wspierał rozwój instytucji. Środki finansowe będą zagwarantowane w ramach nowego programu regionalnego na lata 2021-2027.

Starosta dodał, że docelowo na terenie po byłej cukrowni we Włostowie, w pobliżu inkubatora przemysłowego, ma powstać również Manufaktura Spożywcza i centrum logistyczne obrotu polską żywnością. Manufaktura ma pomóc rolnikom w sprzedaży, przetwórstwie i promocji ich produktów. Oprócz giełdy rolno-towarowej mają się tam znaleźć instalacje przetwórcze do produkcji dżemów, soków, urządzenia do mielenia kaszy, mąki i tłocznie olejów. W planach jest także utworzenie motelu, restauracji i sklepu ze zdrową żywnością.

Powiat opatowski stał się właścicielem 8-hektraowej działki wraz z nieruchomościami po cukrowni we Włostowie w 2020 roku. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz