Partnerzy portalu
W Moskwie będą działały nowe lokale KFC? Mer miasta dał na fastfoody 500 mln rubli Mer Moskwy przeznaczył na otwarcie nowych restauracji typu fast food 500 mln rubli. Fot. Shutterstock

W Moskwie będą działały nowe lokale KFC? Mer miasta dał na fastfoody 500 mln rubli

Autor: Oprac. KG Data: 06 czerwca 2022 12:00

Sieć fastfoodów KFC - zarządzana w Rosji przez spółkę joint venture VTB i grupę inwestorów - otrzymała z moskiewskich władz na otwarcie nowych placówek w mieście.

Jak podaje serwis Wirtualnemedia.pl, z danych z Departamentu Rozwoju Przedsiębiorczości i Innowacji wynika, że do lokalnych władz wpłynęło ponad 150 wniosków od przedsiębiorców, z których 41 zatwierdzono. Wnioskujący otrzymali ponad 84 mln rubli na otwarcie 42 restauracji. Władze nie precyzują, ile z tych restauracji obsługiwanych jest przez KFC.

Urząd mera Moskwy przeznaczył na otwarcie nowych restauracji typu fast food 500 mln rubli.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wirtualnemedia.pl przypominają, że w pierwszej połowie marca AmRest Holdings informował o rozpoczęciu proces czasowego zawieszenia działalności marek KFC i Pizza Hut w Rosji. Członek zarządu koncernu Eduardo Zamarripa wyjaśniał, że restauracje nadal działają, ale grupa jest w trakcie negocjacji z właścicielami brandów.

Sieć grupy AmRest - franczyzobiorcy KFC i Pizza Hut - w Rosji na koniec 2021 r. liczyła 278 lokali, z czego 62 proc. restauracji jest zlokalizowanych pomiędzy Sankt Petersburgiem i Moskwą.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz