×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
W Pracowni Kulinarnej Lary Gessler gotują darmowe posiłki dla osób uchodźczych z Ukrainy
W Pracowni Kulinarnej Lary Gessler trwa przygotowanie posiłków dla uchodźców z Ukrainy. Fot. Pracownia Kulinarna Lary Gessler

W Pracowni Kulinarnej Lary Gessler gotują darmowe posiłki dla osób uchodźczych z Ukrainy

Autor: KG/horecatrends Data: 14 kwietnia 2022 09:45

W Pracowni Kulinarnej Lary Gessler na Mokotowie od poniedziałku do piątku w godz. 12-18 trwa gotowanie dla uchodźców, których wojna postawiła w bardzo trudnej sytuacji życiowej.

''Dzięki zaangażowaniu naszych przyjaciół, znajomych i obserwujących zbieramy fundusze na produkty i gotujemy DARMOWE obiady! Praca i zaangażowanie wolontariuszy polskiego i ukraińskiego pochodzenia to dodatkowy sekretny składnik naszych obiadów!'' - informuje Lara Gessler.

Zapewnia, że w jej Pracowni na Mokotowie przy ul. Racjonalizacji 5 oprócz ciepłego posiłku jest okazja do rozmów, miłego spędzania czasu oraz poznawania się. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na swoim profilu na Instagramie Lara Gessler apeluje o jednorazowe miseczki, talerzyki i serwetki oraz o wpłatę na zrzutkę na produkty potrzebne do gotowania posiłków. 

Zbiórka, o której mówi Lara Gessler na serwisie Zrzutka nazywa się ''#pomocdlaUKRAINY Ciepłe Posiłki i Świetlica Międzykulturowa''. W środę (14 kwietnia) znajdowało się tam prawie 15 tys. zł. 

''Od 6 marca przygotowaliśmy ponad 3500 ciepłych posiłków. Koszt realizacji takiego zadania w marcu wyniósł ponad 35 000 zł i było to możliwe dzięki tej zrzutce, zaangażowaniu środków własnych, a także wsparciu firm, które zdecydowały się zrobić u nas wydarzenie firmowe, z którego dochód został wykorzystany na dalsze działanie Darmowej świetlicy międzykulturowej'' - czytamy w opisie zbiórki. 

Pracownia Kulinarna ma możliwość przyjęcia dziennie około 200 potrzebujących osób szykując dla nich ciepłe dania. Koszt posiłku to ok. 10 zł. 

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz