Partnerzy portalu
W Turcji nowe obostrzenia ograniczające godziny pracy restauracji i kawiarni W Turcji nowe obostrzenia ograniczające godziny pracy restauracji i kawiarni; fot. shutterstock

W Turcji nowe obostrzenia ograniczające godziny pracy restauracji i kawiarni

Autor: PAP Data: 18 listopada 2020 13:57

Nowe środki dotyczące pandemii koronawirusa w Turcji, ograniczające godziny pracy restauracji i kawiarni oraz wprowadzające częściową blokadę w weekendy, zaczną obowiązywać od piątku wieczorem – poinformowało w środę tureckie MSW.

Restauracje, kawiarnie, centra handlowe i salony fryzjerskie będą mogły działać tylko w godz. 10-20 czasu lokalnego, podczas gdy restauracje i kawiarnie będą otwarte tylko dla usług na wynos i z dostawą.

Zgodnie z nowymi ograniczeniami, które zaczną obowiązywać od piątku od godz. 20 czasu lokalnego (godz. 18 w Polsce), kina będą zamknięte do końca roku.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Częściowa kwarantanna zostanie również wprowadzona w całym kraju w weekendy do odwołania - podało MSW, dodając, że nie zakłóci to łańcucha dostaw ani produkcji.

Rząd zapowiadał we wtorek, że nałoży surowsze restrykcje ze względu na wzrost liczby przypadków zakażenia koronawirusem w ostatnich tygodniach. Ankara zgłosiła we wtorek 3819 nowych objawowych przypadków zakażenia i 103 zgony z powodu Covid-19. Ogółem do tej pory w Turcji zgłoszono ponad 421 tys. infekcji SARS-CoV-2 i 11 704 zgony. 

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz