×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
W tym kraju restauratorzy już zapowiedzieli wzrost cen o 20 proc.
for. shutterstock

W tym kraju restauratorzy już zapowiedzieli wzrost cen o 20 proc.

Autor: PAP Data: 28 stycznia 2022 18:09

Ze względu na wzrost kosztów gazu i prądu przedsiębiorcy branży gastronomicznej w Holandii zapowiadają podwyżki cen o co najmniej 20 procent - informuje portal RTL Nieuws. Jos Klerx z Rabobank twierdzi, że ceny wzrosną przede wszystkim w Amsterdamie.

Holandia: Gastronomia

Po kilku miesiącach całkowitej blokady rząd Holandii zezwolił na otwarcie barów i restauracji, tak więc przedsiębiorcy branży gastronomicznej od bieżącego tygodnia mogli wznowić działalność.

Portal RTL Nieuws informuje, że klienci muszą się jednak liczyć z dwucyfrowym wzrostem cen. "Koszty energii rosną w zawrotnym tempie, koszty surowców podobnie, a niedobór personelu jest coraz bardziej dotkliwy" - powiedział portalowi Patrick van Zuiden z organizacji 4G, która skupia firmy cateringowe.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Van Zuiden poinformował, że przeciętny stek w firmach członkowskich 4G kosztuje już nie 25, a ponad 30 euro, natomiast cena małego piwa to już 3 euro.

Specjalista ds. hotelarstwa w Rabobank Jos Klerx powiedział RTL Nieuws, że ceny wzrosną przede wszystkim w Amsterdamie, gdzie niedobór personelu jest największy.

"Restauracje zaczynają pracować i chcą zacząć spłacać długi, ale niestety ze względu na brak personelu będzie to niezwykle trudne" - powiedział dziennikowi "De Telegraaf" Dirk Beljaarts, dyrektor organizacji branży gastronomicznej Koninklijke Horeca Nederland.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz