Partnerzy portalu
W wagonach WARS od soboty posiłki tylko na wynos W wagonach WARS od soboty posiłki tylko na wynos, fot. PTWP

W wagonach WARS od soboty posiłki tylko na wynos

Autor: PAP Data: 23 października 2020 16:49

W wagonach WARS w pociągach PKP Intercity posiłki będą od soboty wydawane jedynie na wynos. Będzie można je zamówić np. z dostawą do miejsca siedzącego - poinformował PAP kolejowy przewoźnik.

"W wyniku ogłoszenia kolejnych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od 24 października br. w pociągach, w zestawieniu których znajduje się wagon lub przestrzeń gastronomiczna (składy kategorii EIP, EIC oraz wybrane IC) PKP Intercity pozostawia możliwość zamówienia posiłku na wynos lub z dostawą do miejsca siedzącego" - informuje PKP Intercity.

Będzie też można zamówić posiłek za pośrednictwem aplikacji mWARS lub bezpośrednio u personelu obsługującego wagon gastronomiczny.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Podkreślono, że wprowadzony zostanie zakaz spożywania posiłków w wagonie gastronomicznym. Pasażerowie pociągów kategorii Express InterCity Premium oraz Express InterCity nadal będą otrzymywać poczęstunek w 1 klasie oraz wodę w klasie 2.

W piątek premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie nowych obostrzeń. Będą one dotyczyły m.in. działalności restauracji i lokali gastronomicznych. Pozostawiona zostanie jedynie możliwość sprzedaży posiłków na wynos i z dowozem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz