Powraca Warszawski Festiwal Piwa. Trzynasta edycja odbędzie się w strefie VIP Stadionu Legii Warszawa 24-26 marca 2022.
Warszawski Festiwal Piwa to okazja, aby zapoznać się z aktualnymi modami, które rządzą światem piwa. Podczas festiwalu 60 browarów zaprezentuje łącznie ponad 700 zupełnie różnych piw. Z tego ponad setkę stanowią piwa premierowe i niedostępne poza festiwalami.
– Na Festiwal zapraszamy tylko małe, polskie browary, które kreują trendy w świecie piwa rzemieślniczego, promują etos piwowara i prezentują niedostępne na co dzień produkty. Produkują piwo niedostępne zwykle w sklepach. Przyjęliśmy zasadę, zgodnie z którą na miejscu zawsze musi być obecny piwowar, który osobiście polewa uwarzone przez siebie piwo. Pomagają mu profesjonalni barmani, którzy potrafią mówić o różnorodnym świecie piw rzemieślniczych i zaproponować takie, które przypadnie im do gustu – mówi Paweł Leszczyński, jeden z organizatorów Warszawskiego Festiwalu Piwa.
Tradycyjnie już przed stadionem Legii podczas festiwalu powstanie strefa jedzeniowa, stworzona z wyselekcjonowanych food trucków.
– Nic nie łączy się z rzemieślniczym piwem tak dobrze, jak jedzenie przygotowane z pasją. Nawiązując do stuletniej tradycji warszawskiego streetfoodu, w którym przenikały się smaki z różnych kultur i regionów, dbamy o to, aby oferta gastronomiczna była różnorodna i najwyższej jakości – zachęca Paweł Leszczyński.
– Zapraszamy na pierogi gotowane na parze, kanapki z ozorkiem i szarpaną wołowiną, hamburgery wege, autorskie dania z podrobów i byczych jąder gotowane na otwartym ogniu, śledzie w bułce, pizzę pieczoną w piecu opalanym drewnem i wiele, wiele innych – dodaje.
Organizatorzy WFP dla wszystkich uczestników szykują mnóstwo atrakcji takich jak: gry planszowe, flippery, różne szkolenia połączone z degustacją piw.
– Tej wiosny zaplanowaliśmy dużo niespodzianek, nie zawsze bezpośrednio połączonych z tematem piwa. Razem z Darami Natury, które produkują ręcznie przygotowywane przyprawy, stworzyliśmy Pijalnię Ziół. Na gości czekać też będzie Saunowisko, czyli alternatywna strefa saunowania, gdzie będzie można potańczyć i przejść rozgrzewający rytuał – wylicza Paweł Leszczyński.
– We współpracy z Ambasadą USA stworzyliśmy cały szereg ciekawych atrakcji, takich jak Gry Amerykańskie i pierwsze Piwne Mistrzostwa Sensoryczne Polski – dodaje.
W sobotę, ostatniego dnia festiwalu, odbędzie się „Aukcja sztosów”, czyli unikalnych piw, z której dochód wesprze działania fundacji Rak&Roll. Z kolei w strefie NGO podczas festiwalu pojawią się wolontariusze z akcji PsiePomaga, członkowie Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, Stowarzyszenie na rzecz Polskiego Kunsztu Rzemieślniczego Wolny Kraft oraz Polskiego Stowarzyszenia Browarów Rzemieślniczych.
– Po raz pierwszy w historii festiwalu zaprezentujemy też wyjątkową, krótką serię gadżetów - zaprojektowanych przez zaprzyjaźnionych artystów, wyprodukowanych w Polsce, stworzonych z wysokiej jakości materiałów. Będą to wyjątkowe kraftowe koszulki, wytrzymałe torboplecaki, specjalne szklanki i ręcznie malowane piny – podsumowuje Paweł Leszczyński.
Bilety na wiosenną edycję Warszawskiego Festiwalu Piwa są do kupienia na oficjalnej stronie internetowej festiwalu.
Nie przegap najważniejszych wiadomości