×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Warszawskie pierogarnia i bar wenecki wśród najpiękniejszych lokali na świecie w 2022
Syrena Irena to ''bistro, w którym tradycyjne pierogi nabierają nowoczesnego sznytu''. Fot. Syrena Irena/Facebook

Warszawskie pierogarnia i bar wenecki wśród najpiękniejszych lokali na świecie w 2022

Autor: Katarzyna Gubała Data: 16 stycznia 2023 11:35

W zestawieniu Dezeen Awards dla TOP 10 najlepszych wnętrz restauracji i barów na świecie w 2022 roku znalazły się pierogarnia Syrena Irena oraz bar z kuchnią wenecką Va Bene Cicchetti. Oba lokale znajdują się w Warszawie.

Dezeen Awards to coroczne nagrody przyznawane przez Dezeen, popularny i wpływowy portal poświęcony architekturze i projektowaniu. Dezeen przyznaje swoje nagrody już piąty rok. 

W kategorii 10 najlepszych wnętrz restauracji i barów w 2022 według Dezeen znalazły się dwa polskie, warszawskie lokale: pierogarnia Syrena Irena oraz bar z kuchnią wenecką Va Bene Cicchetti. 

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Syrena Irena i Va Bene Cicchetti - za co doceniono ich wnętrza?

Prezentując dwa polskie lokale w tym prestiżowym zestawieniu, Dezeen pisze o nich: 

  • Zaprojektowany przez polskie studio architektoniczno-projektowe Noke Architects, Va Bene Cicchetti to włoski bar w Warszawie, który serwuje drinki i przekąski z kuchni weneckiej.

''Do baru prowadzą łukowate drzwi z zabytkowymi lustrami. Wewnątrz monolityczny pasek z czerwonego trawertynu otoczony jest odcieniami czerwieni i złota, co stanowi ukłon w stronę kolorów weneckiej flagi. Podłogi baru i podstawy krzeseł zostały pomalowane na morski odcień turkusu, który miał na celu odtworzenie wyglądu zalanych ulic włoskiego archipelagu''.

Czytaj też Wszystkie drogi prowadzą do Va Bene (wywiad)

  • Mieszczące się w budynku z lat 50. XX wieku w centrum Warszawy bistro Syrena Irena, zaprojektowane przez pracownię architektoniczną Projekt Praga, łączy elementy współczesne i z połowy XX wieku.

''Samoobsługowa restauracja wykorzystuje odniesienia projektowe z połowy wieku, takie jak stoły w stylu lastryko, neony i kinkiety z matowego szkła, aby nawiązać do historii budynku, a także nostalgicznego menu restauracji''. 

Czytaj więcej Syrena Irena - we wnętrzach tej pierogarni można odpłynąć

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz