Partnerzy portalu
We Francji otwarcie tarasów i ogródków w restauracjach We Francji ruszyły tarasy i ogródki restauracji oraz kawiarni; fot. unsplash

We Francji otwarcie tarasów i ogródków w restauracjach

Autor: PAP Data: 19 maja 2021 10:08

Od godz. 6 rano zostały w środę otwarte we Francji tarasy i ogródki restauracji oraz kawiarni. Z tej okazji prezydent Emmanuel Macron i premier Jean Castex wypili poranną kawę na tarasie jednej z paryskich kawiarni w pobliżu Pałacu Elizejskiego.

"Francuzi odzyskali wolność, ale nadal musimy zachować ostrożność" - powiedział dziennikarzom Macron, schowany za drewnianym płotkiem ogródka kawiarnianego, popijając espresso. Szef państwa stwierdził, że świętuje z premierem "małą chwilę odzyskanej wolności".

Prawie siedem miesięcy po ogłoszeniu zamknięcia lokali gastronomicznych Macron zrealizował swój cel, jakim było ponowne częściowe otwarcie restauracji w połowie maja dzięki poprawie wskaźników epidemicznym w kraju w ostatnich tygodniach.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W środę otwarte zostały również wszystkie sklepy, muzea, kina oraz część miejsc kultury z zachowaniem ograniczeń sanitarnych i limitów. Rzecznik rządu Gabriel Attal nie wykluczył również w środę w stacji BFMTV-RMC, że latem władze zniosą obowiązek noszenia masek na zewnątrz.

Poranną kawę na tarasie paryskiej kawiarni wypił w środę rano również m.in. minister gospodarki i finansów Bruno Le Maire. "Styl życia a la Francais" - napisał na Twitterze minister, zamieszczając swoje zdjęcie przy kawie i z dziennikiem sportowym "L'Equipe".

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz