Partnerzy portalu
We Włoszech polemika wokół łagodzenia restrykcji w gastronomii We Włoszech polemika wokół łagodzenia restrykcji w gastronomii / fot. unsplash

We Włoszech polemika wokół łagodzenia restrykcji w gastronomii

Autor: PAP Data: 21 kwietnia 2021 08:39

We Włoszech trwa polemika wokół łagodzenia od 26 kwietnia restrykcji przeciwepidemicznych. Restauratorzy domagają się zgody na obsługę nie tylko na zewnątrz.

Włoscy restauratorzy domagają się dalszego łagodzenia restrykcji i zgody na obsługę przy stolikach nie tylko na zewnątrz, ale również w środku lokali. Branża argumentuje, że wiele z nich nie ma ogródków ani miejsca na ich urządzenie, a ponadto pod koniec kwietnia jest za zimno na serwowanie posiłków na zewnątrz, zwłaszcza wieczorem. Połowa restauracji może nie być w stanie dostosować się do nowego rozporządzenia rządu - zaznaczają przedstawiciele sektora gastronomicznego.

Włoskie ministerstwo zdrowia poinformowało we wtorek, że minionej doby zarejestrowano 390 następnych zgonów na Covid-19 oraz 12 074 kolejne przypadki zakażeń koronawirusem w ponad 294 tys. testów.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Łączna liczba zmarłych na Covid-19 wzrosła w kraju do 117 633. Dotychczas zanotowano prawie 3,9 miliona zakażeń. Wyleczonych jest około 3,3 mln.

Stale spada liczba obecnie zakażonych; jest ich 482 tysiące. Zmniejsza się też liczba zajętych łóżek w szpitalach: o 487 na zwykłych oddziałach covidowych i o 93 na intensywnej terapii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz