We Wrocławiu policja uniemożliwiła otwarcie klubu nocnegoPAP - 05 lutego 2021 11:01


Policjanci interweniowali w czwartek wieczorem w pasażu Niepolda we Wrocławiu. W ten sposób uniemożliwili m.in. otwarcie klubu nocnego. Wylegitymowano kilkanaście osób, które nie miały masek i lekceważyły zasady bezpieczeństwa - podano w komunikacie.

Oficer prasowy wrocławskiej policji asp. szt. Łukasz Dutkowiak poinformował, że w czwartkowy wieczór funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wspólnie z policjantami z wrocławskiego Oddziału Prewencji Policji działali m.in. na terenie wrocławskiego Pasażu Niepolda.

Wylegitymowano kilkanaście osób znajdujących się przed wejściem do lokali z powodu niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Wobec nich prowadzone są czynności wyjaśniające w związku z naruszeniem przepisów Kodeksu wykroczeń.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Policjanci nie dopuścili także do zorganizowania spotkań towarzyskich w lokalach, wobec których sanepid wydał już decyzję o ich zamknięciu. Działania podjęto także w kolejnym klubie, gdzie czynności wykonywali pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i lokal ten został zamknięty. Znajdujące się w nim osoby zostały wylegitymowane przez funkcjonariuszy i poproszone o opuszczenie klubu" - powiedział Dutkowiak.

Podkreślił, że działania policjantów prowadzone były zgodnie z ustawą o Policji i obowiązującymi przepisami, i miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa wykonującym ustawowe obowiązki urzędnikom oraz niedopuszczenie do popełnienie przestępstw i wykroczeń.

"Celem nadrzędnym było także niedopuszczenie do eskalacji agresywnych zachowań osób gromadzących się w okolicy pasażu. Ponieważ niektóre z nich lekceważyły obowiązujące przepisy, bo nie posiadały maseczek ochronnych i nie zachowywały dystansu społecznego, również zostały wylegitymowane. Wszystkie osoby naruszające prawo, muszą się teraz liczyć z odpowiedzialnością za swoje czyny, w tym także właściciel kolejnego z lokali zamkniętego decyzją urzędników służb sanitarnych" - powiedział Dutkowiak.