Partnerzy portalu
Węgierska winiarnia okrzyknięta najlepszą w Europie Węgierska winiarnia Szepsy najlepszą winiarnią w Europie. Fot. Szepsy/Facebook

Węgierska winiarnia okrzyknięta najlepszą w Europie

Autor: PAP Data: 19 października 2022 10:00

Węgierska winiarnia Szepsy najlepszą winiarnią w Europie na prestiżowej gali Golden Vines Awards 2022 we Florencji. - To rzecz bez precedensu - powiedział Istvan Szepsy junior, który odebrał nagrodę.

Jednocześnie jego ojciec, Istvan Szepsy senior, został uhonorowany nagrodą Golden Vines Hall of Fame Award 2022.

- W zasadzie nie przychodzi mi do głowy inna nagroda na świecie, która jest tak ważna dla budowania marki: Hall of Fame Award jest największą nagrodą całej imprezy. Po raz pierwszy węgierska marka znalazła się obok najlepszych międzynarodowych marek - powiedział Szepsy junior w wypowiedzi dla węgierskiego portalu Dining Guide.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Jesteśmy na londyńskim rynku od 22 lat, dlatego zostaliśmy zauważeni - dodał.

Nagrody Golden Vines Awards zostały rozdane w niedzielę podczas uroczystej gali w Palazzo Vecchio, historycznym ratuszu we Florencji. Była to druga edycja zainaugurowanego we wrześniu 2021 roku przez Liquid Icons wydarzenia. W selekcji win uczestniczyło prawie 1 tys. profesjonalistów ze 106 krajów.

Szepsy senior to jeden z najbardziej znanych i cenionych węgierskich winiarzy. Jego rodzina zajmowała się uprawą winorośli i produkcją tokaju w północno-wschodnich Węgrzech od XVI wieku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz