Partnerzy portalu
Węgry otworzą restauracje na świeżym powietrzu Rząd Węgier zdecydował, że po zaszczepieniu przeciw koronawirusowi 3,5 mln osób zostaną otwarte tarasy restauracji i kawiarń. / fot. unsplash

Węgry otworzą restauracje na świeżym powietrzu

Autor: PAP Data: 15 kwietnia 2021 09:04

Rząd Węgier zdecydował, że po zaszczepieniu przeciw koronawirusowi 3,5 mln osób zostaną otwarte tarasy restauracji i kawiarń.

"Rząd zdecydował o dalszym łagodzeniu restrykcji po zaszczepieniu 3,5 mln osób. Jeśli osiągniemy ten próg - a mam nadzieję, że może to nastąpić w połowie przyszłego tygodnia, w środę-czwartek - będzie można otworzyć tarasy i odzyskamy kawałek dawnego życia" - powiedział Viktor Orban w opublikowanym nagraniu.

Dodał, że aby ułatwić sytuację pracownikom gastronomii, zostanie skasowana opłata od tarasów.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według stanu ze środy na Węgrzech zaszczepiono dotąd co najmniej jedną dawką ponad 3,037 mln osób (na ponad 9,7 mln mieszkańców), a prawie 1,3 mln także drugą dawką. Minister zasobów ludzkich Miklos Kasler podał we wtorek, że zaszczepiono już co najmniej jedną dawką prawie 89 proc. pedagogów.

Na Węgrzech trzecia fala epidemii jest w szczytowej fazie i liczba nowych ofiar śmiertelnych nadal jest wysoka - w ciągu ostatniej doby zmarło 285 chorych na Covid-19. Spada natomiast wyraźnie liczba nowych zakażeń koronawirusem i w środę zanotowano też po raz pierwszy od dawna spadek liczby aktywnych infekcji

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz