Partnerzy portalu
Węgry: Piwiarnia zamknięta za złamanie przepisów przeciwepidemicznych Węgierska piwiarnia zamknięta za złamanie przepisów przeciwepidemicznych/ fot. shutterstock

Węgry: Piwiarnia zamknięta za złamanie przepisów przeciwepidemicznych

Autor: PAP Data: 04 lutego 2021 16:38

Na pół roku zamknięto piwiarnię w komitacie Szabolcs-Szatmar-Bereg, na północnym wschodzie Węgier, która prowadziła działalność wbrew przepisom przeciwepidemicznym – poinformował w czwartek przedstawiciel sztabu operacyjnego ds. walki z koronawirusem Robert Kiss.

W piwiarni przebywali nie tylko pracownicy, ale także ośmiu gości i wszyscy konsumowali różne napoje. Nie mieli na sobie maseczek ochronnych.

Kiss powiedział, że oprócz zamknięcia piwiarni na pół roku, co jest pierwszym tego rodzaju przypadkiem na Węgrzech, wymierzono też grzywnę osobom prowadzącym lokal.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Obecne obostrzenia obowiązujące na Węgrzech obejmują m.in. zakaz zgromadzeń. Lokale gastronomiczne muszą być zamknięte, a restauracje mogą przygotowywać posiłki tylko na wynos.

Hotele nie mogą przyjmować turystów, a tylko gości przybywających w celach biznesowych lub edukacyjnych. Nie mogą się odbywać żadne imprezy kulturalne, a wydarzenia sportowe można organizować tylko bez kibiców. Od godz. 20 do godz. 5 obowiązuje godzina policyjna.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz