×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Wietnam: W Hanoi wracają restrykcje
W Hanoi wracają restrykcje; fot. unsplash

Wietnam: W Hanoi wracają restrykcje

Autor: PAP Data: 12 lipca 2021 14:36

Władze stolicy Wietnamu, Hanoi, ogłosiły w poniedziałek wstrzymanie pracy lokali usługowych w związku z rosnącym ryzykiem zakażenia koronawirusem. Restauracje i bary nie będą mogły obsługiwać gości na miejscu.

W poniedziałek bilans powiększył się o kolejne 1112 przypadków, które wykryto tego dnia do godz. 12.30 - podała wietnamska agencja prasowa VNA.

Wietnam uznawany był za kraj stosunkowo dobrze radzący sobie z pandemią i przez wiele miesięcy najwyższe dobowe bilanse nie przekraczały kilkudziesięciu przypadków. Pod koniec kwietnia liczba wykrywanych infekcji zaczęła jednak stopniowo rosnąć, a od kilku dni nie spada poniżej 1000 zakażeń dziennie.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W stolicy kraju od północy z poniedziałku na wtorek przez dwa tygodnie zamknięte będą m.in. salony fryzjerskie mieszczące się w pomieszczeniach, a restauracje i bary nie będą mogły obsługiwać gości na miejscu. Niedozwolone będą też ćwiczenia fizyczne i inne aktywności grupowe w miejscach publicznych.

Według VNA stołeczny Komitet Ludowy zamierza zatwierdzić szeroką kampanię szczepień, w ramach której mieszkańcom miasta podanych ma być 5 mln dawek szczepionek.

Surowe restrykcje dotyczące zgromadzeń obowiązują już od soboty w Ho Chi Minh, największym mieście kraju i epicentrum nowej fali zakażeń. Według portalu Tuoi Tre News przez pierwsze dwa dni lockdownu władze dzielnic i policja wymierzyły osobom łamiącym obostrzenia covidowe grzywny opiewające łącznie na 1,23 mld dongów (206 tys. zł).

W Hanoi władze wprowadziły również wymóg składania oświadczeń dotyczących stanu zdrowia oraz 14-dniowej samoizolacji dla wszystkich osób przybywających z Ho Chi Minh i innych obszarów wysokiego ryzyka - przekazał portal VNExpress.

Łącznie od początku pandemii w Wietnamie zgłoszono 31 590 zakażeń koronawirusem i 116 zgonów. Do soboty w kraju podano 4 mln dawek szczepionek przeciw Covid-19. Zgodnie z planem władz przed końcem pierwszego kwartału 2022 roku w pełni zaszczepionych ma zostać 70 proc. dorosłych mieszkańców kraju.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz