Partnerzy portalu
Władze Rzymu proszą o zgodę na funkcjonowanie restauracji także wieczorami Władze Rzymu proszą o zgodę na funkcjonowanie restauracji także wieczorami; fot. shutterstock

Władze Rzymu proszą o zgodę na funkcjonowanie restauracji także wieczorami

Autor: PAP Data: 25 lutego 2021 14:46

Władze Rzymu zwróciły się do rządu Mario Draghiego z prośbą o wyrażenie zgody, aby bary i restauracje były normalnie czynne do godziny 22.00. Z powodu pandemii Covid-19 obecnie lokale prowadzą obsługę przy stolikach do 18.00, potem dozwolona jest sprzedaż na wynos i dostawy do domu.

Burmistrz Wiecznego Miasta Virginia Raggi poinformowała, że zaapelowała również do rządu Włoch o ulgi podatkowe dla branży gastronomicznej.

"W tym dramatycznym momencie obowiązkiem jest podniesienie z rozpaczy wielu przedstawicieli branży, którzy nie są w stanie dłużej znieść obecnej sytuacji" - dodała Raggi.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W poniedziałek w Rzymie odbył się protest restauratorów, którzy urządzili pikietę przed siedzibą Izby Deputowanych. Domagali się możliwości normalnej pracy i odszkodowań proporcjonalnych do poniesionych przez nich strat z powodu pandemii Covid-19. 

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz