Partnerzy portalu
Właściciel PiwPaw z zarzutami czterech przestępstw Właściciel PiwPaw z zarzutami czterech przestępstw

Właściciel PiwPaw z zarzutami czterech przestępstw

Autor: PAP Data: 16 marca 2021 17:52

Właścicielowi PiwPaw Parkingowa w Warszawie zarzucono popełnienie czterech przestępstw związanych m.in. z czynną napaścią na funkcjonariusza i sprzedażą alkoholu bez wymaganego zezwolenia. Nie przyznał się do zarzucanych mu przestępstw.

Informację o zarzutach potwierdzili rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Aleksandra Skrzyniarz i podinsp. Robert Szumiata z Komendy Rejonowej Policji I (Śródmieście).

W środę, 10 marca, właściciel pubu przy ul. Parkingowej został zatrzymany, a po wykonaniu czynności zwolniony. Jak informował podinsp. Szumiata, w trakcie interwencji związanej z podejrzeniem sprzedaży alkoholu bez wymaganej koncesji jeden z policjantów został zaatakowany przez mężczyznę gazem. Został obezwładniony przez mundurowych.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Prok. Skrzyniarz, pytana o sprawę właściciela pubu, poinformowała, że w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Śródmieście prowadzone jest dochodzenie przeciwko Michałowi M., wszczęte 5 marca. Dzień wcześniej w pubie interweniowały policja, sanepid i KAS. Funkcjonariusze wylegitymowali ponad 50 osób i zabezpieczyli alkohol w związku z tym, że właściciel nie miał odpowiedniego zezwolenia na handel.

Jak wyjaśniła prokurator, mężczyźnie zarzucono popełnienie czterech przestępstw. To m.in. czynna napaść przy użyciu miotacza gazu na funkcjonariusza przeszukującego lokal 10 marca oraz znieważenie go słowami powszechnie uznanymi za obelżywe. Dwa czyny dotyczą niedopełnienia w marcu 2021 r. obowiązku nadzoru jako osoba prowadząca działalność gospodarczą i dopuszczenia do podawania i sprzedaży napojów alkoholowych bez wymaganego zezwolenia.

"Podejrzany złożył wyjaśnienia w sprawie, nie przyznał się do zarzucanych mu przestępstw. W sprawie nie są stosowane środki zapobiegawcze" - zaznaczyła prok. Skrzyniarz. Mężczyzna będzie odpowiadał z wolnej stopy.

Podinsp. Szumiata zapytany we wtorek, czy od czasu zatrzymania doszło do kolejnych interwencji w pubie, nie potwierdził tego i zapowiedział, że policjanci będą reagować na każde przypadki naruszenia prawa.

Działania w sprawie pubu prowadzi również sanepid. Państwowa Powiatowa Inspektor Sanitarna Jadwiga Mędelewska informowała, że po kontroli z 5 marca na pub nałożono decyzję nakazującą zaprzestania działalności polegającej na gromadzeniu osób w przestrzeni zamkniętej. Ponadto w związku z wcześniejszą decyzją, która nakazywała m.in. zaprzestania serwowania napojów i przekąsek na miejscu, toczy się postępowanie.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

 • Gość

  Milicja okradła lokal i pobiła właściciela i tak to widzę. Milicyjne bydło od lat panoszy się po kraju pokazując swoją wyższość nad obywatelami a ja trzeba pomóc to przeważnie ich nie ma na czas.
 • Kolo

  Przecież ten pies sam łamie prawo. Co za imbecyle to piszą
 • Der

  Brawo Policja nareszcie.... Rozsiewa menda koronę to teraz niech odpowie za to menda
 • Pandemia to sciema

  To policyjno prokuratorskie szmaty, na kilku filmach widzialem co sie dzialo, a mnie tam nie bylo. Jebac pis i wszystkich peksatych parchow co na nich glosowali
 • Szerokiej drogi

  Banda idiotów i meneli intelektualnych wypowiada się na tematy o których nie mają wiedzy. Znak czasów
 • Gość Grzechu

  Artykuł nierzetelny powielający kłamstwa propagandy. Na szczęście zajście jest nakręcone. Widać jak chamski dresiarz który twierdził, że jest policjantem po cywilnemu, wszedł za bar i powiedział do dziewczyny jak nie wyjdziesz to użyje gazu. Oskarżył o to szefa pubu i kazał skuć go i jeszcze spryskał mu twarz gazem. W normalnym kraju taki typ poszedłby do paki od razu.
 • Artur

  Jebać PiS i wszystkich co na nich głosowali
 • Ernst

  Jebać pisdzielców i covidian
 • Gość

  Milicja i ZOMO mogą urzuć gazu w lokalu i przekraczają swoje uprawnienia to jest dobrze bo oni mogą a obywatel jak się broni przed ZOMO i ich napaścią to jest oskarżany o zbrodnie
 • graframolo

  Zrujnowali nie jeden biznes, a potem jak ludzie się buntują to ich dojezdzaja policja. Kochany kraj, wspaniała władza.
 • Kuba

  Do covidian w komentarzach: jesteście ludzkim zerem, wstydzą się za was Polacy. Maski na ryj i pod stół
 • Tr

  Jakie złamanie prawa ? W ogóle jakiego prawa ...tego uchwalanego na kolanie stojące w sprzeczności z konstytucją RP czyli aktem nadrzednym .. ?! Te media postradały już zmysły obiektywizmu do cna. Niegodziwości dobrem nie można uzasadniać i odwrotnie.
 • Bartolomeo

  Cala ta bojda powinna miec zarzut zniewazania funkcjonariuszy , to widac jak policja sobie nieradzi z tymi pajacami . No ale nieudolnosc policji to od dawna jest.
 • Coś tu nie gra wszystko na okap

  Jakim Prawem go wogole nawiedzali i prześladowali ,jak wszystkie czynności prowadzone przez policję oraz sanepid nie były zgodne z konstytucją, to policja sanepid popełniła przestępstwo podrzegania do popełnienia przestępstwa ,oraz bezprawne naloty służb ,ten gość tylko bronił swojego źródła utrzymania ,oraz chronił swoich pracowników przed bezrobociem .
 • Gość

  Powinien siedzieć w pierdlu. I całe to towarzystwo. Pajacowal aż napajaciwal.
 • Rozliczymy was

  Ścierwa milicyjne