×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Właścicielka pizzerii otwartej w pandemii wygrała w sądach. Odzyskała pieniądze
Pizzeria Drewno i Ogień w Radomiu była otwarta w pandemii. Właściciele otrzymywali wysokie kary, a teraz wygrali wszystkie sprawy/fot. Facebook

Właścicielka pizzerii otwartej w pandemii wygrała w sądach. Odzyskała pieniądze

Autor: echodnia.eu Data: 07 marca 2023 16:52 | Aktualizacja: 09 marca 2023 09:10

Właścicielka pizzerii Drewno i Ogień, która była otwarta w czasach pandemii mimo zakazu, wygrała w sądach wszystkie sprawy dotyczące kar nałożonych na nią przez sanepid i policję - informuje echodnia.eu.

Właścicielka pizzerii działającej mimo zakazów w pandemii wygrała w sądach

Pizzeria Drewno i Ogień w Radomiu była otwarta w pandemii. Właściciele otrzymywali wysokie kary, a teraz wygrali wszystkie sprawy

W czasie lockdownu dla klientów oprócz pizzy dodatkową atrakcją były wizyty w lokalu dokonujących służbowych wizyt policjantów lub pracowników sanepidu.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Sanepid ukarał Ewę Gutkowską karą grzywny 15 tysięcy złotych, a policja karą 1000 złotych. Właścicielka restauracji co prawda zapłaciła kary, jednak wystąpiła do sądu przeciwko instytucjom. Sąd unieważnił decyzję sanepidu nakazujący zamknąć lokal, a potem zapadały orzeczenia w sprawie zwrotu zapłaconych kar. Batalia w różnych instancjach sądowych trwała dwa lata, wyroki już się uprawomocniły i doszło do zwrotu pieniędzy - informuje echodnia.eu.

Sanepid zwrócił restauratorce 15 tysięcy złotych a także odsetki, zwrócił także pieniądze z tytułu kosztów upomnień. Ewa Gutkowska odzyskała pieniądze z tytułu kary nałożonej na nią przez policję. Obecnie przygotowuje pozwy przeciwko ministrowi spraw wewnętrznych i administracji oraz ministrowi zdrowia. Liczy na odszkodowanie z tytułu uniemożliwienia prowadzenia działalności gospodarczej. W jej ślady idą setki restauratorów w Polsce, którzy już przygotowują pozwy zbiorowe o odszkodowania z tytuły strat związanych z ogłoszeniem lockdownu.

 

 

Więcej czytaj na echodnia.eu.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz