Partnerzy portalu
Włochy, Kampania: gastronomia zamknięta od godz. 23.00 do 6.00 Lokale gastronomiczne mogą wpuścić ostatniego klienta o godzinie 23.00; fot. unsplash.com

Włochy, Kampania: gastronomia zamknięta od godz. 23.00 do 6.00

Autor: PAP Data: 06 października 2020 09:48

Władze włoskiego regionu Kampania, gdzie notuje się największy dobowy przyrost zakażeń koronawirusem, zaostrzyły w poniedziałek przepisy, na mocy których bary, lodziarnie i cukiernie mają być zamknięte od 23.00 do 6.00. Do pizzerii można wejść do 23.00.

Obowiązujące do 20 października nowe rozporządzenie władz regionu na południu ze stolicą w Neapolu ma na celu ograniczenie tworzenia się skupisk ludzi na placach i ulicach w godzinach wieczornych i nocnych. Dlatego media nazwały przepisy "godziną policyjną" dla uczestników nocnego życia towarzyskiego.

Ponadto w całym regionie pizzerie, restauracje, winiarnie i inne lokale gastronomiczne mogą wpuścić ostatniego klienta o godzinie 23.00. Nie ma natomiast ograniczeń czasowych w przypadku dostaw jedzenia do domu.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W tym samym rozporządzeniu utrzymany został nakaz noszenia maseczek także na otwartej przestrzeni. Poprzedni obowiązywał do niedzieli.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz