×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Włochy: O ponad 100 proc. wzrosły rezerwacje w restauracjach
O 108 procent wzrosły w ciągu tygodnia we Włoszech rezerwacje w restauracjach – wynika z danych popularnej aplikacji, przez którą można zamówić stolik w lokalu / fot. unsplash

Włochy: O ponad 100 proc. wzrosły rezerwacje w restauracjach

Autor: PAP Data: 10 czerwca 2021 08:38

O 108 procent wzrosły w ciągu tygodnia we Włoszech rezerwacje w restauracjach – wynika z danych popularnej aplikacji, przez którą można zamówić stolik w lokalu. Największy wzrost w dniach dalszego łagodzenia restrykcji zanotowano na Sycylii.

Raptowny skok dokonywanych rezerwacji wzrósł w pierwszym tygodniu czerwca, gdy w lokalach we Włoszech przywrócono po długiej przerwie także obsługę wewnątrz, a godzina policyjna została zniesiona w kilku regionach uznanych za białe strefy minimalnych obostrzeń.

Na zniesieniu części obostrzeń skorzystały głównie pizzerie, bo tam przychodzi najwięcej klientów. Na drugim miejscu najbardziej obleganych lokali są tradycyjne restauracje z kuchnią śródziemnomorską oraz te specjalizujące się w potrawach z owocami morza.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Klienci powrócili masowo do restauracji przede wszystkim na Sycylii, a także w Wenecji Euganejskiej i Ligurii oraz w Apulii.

Kolejne zaobserwowane zjawisko to wyraźny wzrost rezerwacji dla więcej niż pięciu osób.

Nadal obowiązują ograniczenia liczby miejsc przy stole: do 4 osób w żółtych strefach, jeśli nie mieszkają pod jednym dachem i do 6 w białych strefach.

Statystyki wskazują na to, że największą popularnością cieszą się lokale, w których średni wydatek na osobę to mniej niż 30 euro. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz