Partnerzy portalu
Włochy: od wtorku restauracje mogą przyjmować gości także wewnątrz Od wtorku lokale gastronomiczne we Włoszech mogą obsługiwać klientów także wewnątrz. / fot. unsplash

Włochy: od wtorku restauracje mogą przyjmować gości także wewnątrz

Autor: PAP Data: 01 czerwca 2021 13:51

Kolejny krok ku normalności zrobiono we Włoszech po miesiącach restrykcji związanych z pandemią Covid-19. Od wtorku lokale gastronomiczne mogą obsługiwać klientów także wewnątrz, nie tylko w ogródkach. Kawa znów serwowana jest przy barze, czego brakowało milionom Włochów.

60 procent mieszkańców kraju czekało na dzień, kiedy będą mogli wypić kawę przy barze - to wynik sondażu, opublikowanego we wtorek przez prasę. 1 czerwca 360 tysięcy barów i restauracji we Włoszech może obsługiwać klientów także przy stolikach w środku.

W barach w Rzymie panuje uczucie ulgi i zadowolenia. We wtorkowy poranek do lokali powrócili klienci, by wypić espresso czy cappuccino przy barze w drodze do pracy.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ogromne niezadowolenie branży gastronomicznej wywoływało w ostatnich tygodniach to, że po złagodzeniu wielu restrykcji pod koniec kwietnia utrzymany został zakaz serwowania napojów przy barze. Do środka można było wejść tylko po to, aby zamówić kawę i zapłacić za nią. Następnie z kawą w jednorazowym kubku należało wyjść z baru i wypić ją na zewnątrz, na chodniku. Nie wszystkie lokale dysponują bowiem stolikami na zewnątrz.

Od wtorku 360 tysięcy barów i restauracji w kraju może obsługiwać klientów także przy stolikach w środku - poinformował związek rolników i producentów żywności Coldiretti.

Zauważa się, że przepisy zostały złagodzone na progu lata i to w momencie, gdy pierwsi turyści zagraniczni już powrócili do Włoch. Także oni będą mogli posmakować włoskiego stylu życia i wypić szybką kawę przy barze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz