Partnerzy portalu
Włochy: restrykcje, m.in. dot. gastronomii, przyniosą 6,8 mld euro strat Włochy liczą starty przez wprowadzane restrykcje/ fot. unsplash.com

Włochy: restrykcje, m.in. dot. gastronomii, przyniosą 6,8 mld euro strat

Autor: PAP Data: 26 października 2020 14:24

6,8 mld euro wyniosą we Włoszech straty branż, dotkniętych przez nowe obostrzenia w ramach walki z pandemią - takie obliczenia przedstawiła organizacja obrony praw konsumentów Codacons.

Na mocy rządowego dekretu do 24 listopada wszystkie lokale gastronomiczne, takie jak bary, restauracje, lodziarnie i cukiernie, są otwarte do godz. 18. Później mogą dostarczać żywność do domów i sprzedawać ją na wynos.

Zamknięte są siłownie, kluby fitness, baseny, kina, teatry, sale gier i koncertowe, a także w dalszym ciągu wszelkie lokale rozrywkowe i dyskoteki.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wprowadzono zakaz organizacji wesel i zawodów sportowych.

W analizie finansowych skutków działania nowego dekretu o walce z pandemią odnotowano, że największe straty w wysokości około 3 miliardów euro poniesie branża sportowa, w której działa 25 tys. klubów i firm.

Sektor gastronomii, w którym działa 340 tys. podmiotów, straci w rezultacie skrócenia godzin otwarcia lokali 2,7 mld euro - twierdzi organizacja konsumencka. Zaznaczyła, że do tego należy dodać straty w wysokości około 1 mld dla dostawców z branży rolno-spożywczej.

Z kolei zamknięcie kin i teatrów oraz sal koncertowych na miesiąc kosztować będzie 90 mln euro.

Ponadto Codacons wskazuje, że z powodu wprowadzonych ograniczeń wydatki rodzin na konsumpcję będą mniejsze o 5,5 mld euro.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz