Partnerzy portalu
Włochy: Tłumy w restauracjach po złagodzeniu obostrzeń Lokalne władze we Włoszech muszą dołożyć starań, aby w miastach nie dochodziło do zgromadzeń na ulicach/ fot. unsplash.com

Włochy: Tłumy w restauracjach po złagodzeniu obostrzeń

Autor: PAP Data: 01 lutego 2021 20:19

Lokalne władze we Włoszech muszą dołożyć starań, aby w miastach nie dochodziło do zgromadzeń na ulicach, jak w ostatni weekend stycznia - taki apel wystosował w poniedziałek, w dniu złagodzenia obostrzeń, koordynator komitetu doradców rządu do spraw pandemii Agostino Miozzo.

Włoskimi ekspertami medycznymi wstrząsnęły sceny z Rzymu, Mediolanu, Bolonii, Neapolu i innych miast, gdzie tłumy opanowały ulice handlowe i dzielnice lokali gastronomicznych. Doszło do tego jeszcze przed złagodzeniem w poniedziałek restrykcji w większości regionów.

Polega ono przede wszystkim na przywróceniu w barach i restauracjach obsługi przy stolikach; na razie do godziny 18.00. Później dozwolona jest tylko sprzedaż na wynos i dostawy do domu.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że minionej doby zarejestrowano 329 następnych zgonów na Covid- 19 i 7925 nowych zakażeń koronawirusem. Dobowa liczba wykonanych testów wyniosła 142 tysiące i była prawie dwa razy mniejsza niż w poprzednich rekordowych dniach badań.

Bilans zmarłych prowadzony od końca lutego zeszłego roku wzrósł do 88 845. Jest wśród nich 305 lekarzy.

Szacuje się, że obecnie zakażonych w kraju jest co najmniej 447 tysięcy osób.

Do tej pory koronawirusa stwierdzono u ponad 2,5 miliona osób.

W stołecznym regionie Lacjum rozpoczęły się internetowe zapisy na szczepienia osób powyżej 80 lat. Regionalny sztab kryzysowy poinformował, że w ciągu pierwszych siedmiu minut zapisało się 2 200 osób. Łącznie jednego dnia przyjęto prawie 25 tysięcy zgłoszeń.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz