Partnerzy portalu
Wolność Warszawa – nowy koncept nad Wisłą Wolność Warszawa – nowy koncept nad Wisłą, fot. materiały prasowe

Wolność Warszawa – nowy koncept nad Wisłą

Autor: Jakub Szymanek/horecatrends.pl Data: 19 czerwca 2020 16:21

Wolność Warszawa pierwszych gości przyjęła z początkiem czerwca. Natomiast na ten weekend zaplanowano oficjalne otwarcie nowego konceptu nad Wisłą.

Wolność Warszawa to wspólny projekt twórców Brooklyn House oraz SEN. Wolność jest wypełnieniem luki gastronomicznej na części bulwarów wiślanych przy Towarzystwie Wioślarskim. To przestrzeń, w której regularnie będą odbywać się cykle wydarzeń kulturalnych tj. stand upy, kino plenerowe i bazarki vintage.

– Przez pandemię brakowało nam kontaktu ze sobą. Spotkania na Zoomie i Skypie zdecydowanie ułatwiły nam pracę, ale nie zapewniły poczucia realnego kontaktu z drugim człowiekiem. Byliśmy zmęczeni zamknięciem. Przed otwarciem konceptu długo dyskutowaliśmy o tym, czego nam najbardziej brakowało. W efekcie, każdy opowiedział się za ograniczeniem swobody w przemieszczaniu się, braku kontaktu z rodziną i znajomymi. Stąd pomysł na koncept i nazwę projektu. Wolność Warszawa jest formą rozrywki, połączeniem kultury, gastronomii, koktajli i muzyki – wyjaśnia Daniel Chomicz, Head Of Strategy w Wolność Warszawa.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wolność postawiła na zróżnicowaną strefę gastronomiczną. Mimo iż na terenie konceptu, znajdują się zaledwie trzy food trucki, to każdy z nich reprezentuje inne smaki. Znajdziemy tam Brooklyn House, z wyselekcjonowanym menu burgerowym, smaki Azji od tuk tuka oraz klasyczną pizzę od Pizza Truck. Ponadto w strefie można znaleźć również rzemieślnicze lody od Melody.

– Nie chcieliśmy skupiać się na jednej kuchni, stąd kilka różnych propozycji jedzenia. Do współpracy zaprosiliśmy sprawdzone lokale cieszące się sporym zainteresowaniem podczas imprez plenerowych. Wszystkie food trucki, z którymi mieliśmy okazję porozmawiać o współpracy wykazywały spore zainteresowanie i chęć do uczestnictwa w projekcie. Zdecydowanie duży wpływ miała na to również pandemia oraz odwołanie większości imprez masowych. Nasi partnerzy są stałymi bywalcami stref gastronomicznych na festiwalach i wszelkiego rodzaju zlotach, więc bez wątpienia staliśmy się alternatywą – tłumaczy Daniel Chomicz.

Wolność Warszawa działa od wtorku do niedzieli. Na każdy dzień organizatorzy zaplanowali atrakcje dla swoich gości.

– Wolność będzie charakteryzować się tym, że stawiamy na stałe cykle wydarzeń. We wtorki zapraszamy na stand up, środa to kino plenerowe, a czwartek muzyka na żywo. Będą również stałe wydarzenia promujące koncepty związane z Wolnością jak np. Weekend włoski z pizzą od Pizza Truck i włoskim koktajlami w roli głównej, czy weekend tajski z Tuk Tuk – wylicza Daniel Chomicz.

– Działalność wolności jest oczywiście uzależniona od pogody. Aczkolwiek mamy nadzieję, że czeka nas 11 udanych weekendów pełnych atrakcji. Planujemy między innymi vintage bazar w ten weekend. W kolejny weekend Wolność zamieni się w stację rowerową dla rowerzystów. Później weekend dla psów z okazji Międzynarodowego Dnia Psa. Planujemy także aktywacje dla seniorów. W każdym weekend chcemy zrobić coś innego. Ale zobaczymy, jak się uda, na ile pozwoli nam pogoda – dodaje.

Wolność Warszawa jest czynna od wtorku do niedzieli. W tygodniu od godz. 17.00 do 2.30. W weekendy od godz. 13 do 3.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz