×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Wspiął się na wieżowiec, by zaprotestować przeciwko przepustkom Covid-19
Przepustka Covid-19 jest wymagana we Francji przy wchodzeniu do barów, restauracji czy muzeów /fot. shutterstock

Wspiął się na wieżowiec, by zaprotestować przeciwko przepustkom Covid-19

Autor: PAP Data: 08 września 2021 15:41 | Aktualizacja: 08 września 2021 16:33

60-letni Alain Robert, znany jako "francuski Spider-Man" wspiął się na budynek w paryskiej dzielnicy biznesowej La Defense, by zaprotestować przeciwko przepustkom Covid-19.

Mężczyznę aresztowano w związku z "narażaniem życia innych". To była jego jedenasta próba wejścia na budynek; nie używał sprzętu wspinaczkowego. Zazwyczaj robił to samotnie, ale tym razem towarzyszyła mu trójka młodych wspinaczy w wieku 21, 28 i 33 lat, dla których - jak podaje AFP - dołączenie do 60-latka było "zaszczytem".

Przepustka "atakiem na podstawowe wolności"

"To jest wspinaczka przeciwko przepustce zdrowotnej, która jest atakiem na podstawowe wolności. Ta przepustka to hańba" - powiedział "francuski Spider-Man".

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przepustka Covid-19, która poświadcza, że dana osoba albo została zaszczepiona, albo ma negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, albo niedawno wyzdrowiała, jest wymagana we Francji przy wchodzeniu do barów, restauracji, muzeów, uczestniczeniu w imprezach masowych oraz przy podróżach transportem publicznym na dalekie odległości.

Alain Robert dodał, że wejście na Total Coupole było też hołdem dla Jeana-Paula Belmondo, który wykonywał "własne akrobacje" i zmarł w poniedziałek w wieku 88 lat.

"Francuski Spider-Man" zasłynął wspinaniem się na ponad sto wieżowców bez użycia sprzętu wspinaczkowego, często nie był ubezpieczony i zawsze robił to nielegalnie. W marcu 2020 r. wszedł na szczyt gmachu Agbar Tower w Barcelonie w ramach protestu przeciwko "strachowi" wywołanemu przez pandemię koronawirusa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz