Partnerzy portalu
Współwłaściciel sieci Fit Cake w zarządzie organizacji franczyzobiorców
Rafał Kościuk, współwłaściciel sieci Fit Cake. Fot. Materiały prasowe

Współwłaściciel sieci Fit Cake w zarządzie organizacji franczyzobiorców

Autor: KG/horecatrends Data: 21 lipca 2022 09:30 | Aktualizacja: 21 lipca 2022 09:31

Polska Organizacja Franczyzodawców, skupiająca biznesy franczyzowe powiększyła swój zarząd. Na Rafała Kościuka, współwłaściciela sieci Fit Cake, który po raz pierwszy znalazł się w zarządzie, zagłosowało 31 z 35 członków POF.

 Jak przyznaje Rafał Kościuk, właściciel franczyzy Fit Cake działającej od 2016 r. i liczącej ponad 50 punktów to dla niego duże wyróżnienie. 

 - Za swoje zadanie w zarządzie uważam dbanie o transparentność przy prowadzeniu biznesu franczyzowego, a także zmianę sposobu rozwiązywania kwestii spornych. Stoję na stanowisku, że zawsze lepsze efekty przynoszą negocjacje i dialog niż wojna, szczególnie w sytuacjach tak kryzysowych dla gospodarki jak niepokoje na granicach czy inflacja - mówi Rafał Kościuk.

Restauracja, bar, kawiarnia - szukasz lokalu do wynajęcia lub na sprzedaż? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

I dodaje: - Chciałbym także przekonać inne sieci, z którymi współpracujemy, do przyjęcia Kodeksu, bo podnosi on wiarygodność całego sektora. Jestem przekonany, że już niedługo logo POF na umowie, będzie znaczyło, że mamy do czynienia z firmą, która gra według jasnych i uczciwych reguł.

Współwłaściciel Fit Cake znalazł się w zarządzie POF także dlatego, że reprezentuje młody, polski biznes. 

- Jej twórcy zbudowali ją od podstaw i przeszli samodzielnie całą drogę. Ich doświadczenie jest więc bezcenne. Mogą przekazać innym, którzy dopiero zaczynają tworzyć swoje systemy i struktury, jak działać skutecznie, jak unikać błędów i skalować swoje biznesy, by były jak najbardziej efektywne. Reprezentują świeże i bardzo potrzebne spojrzenie na franczyzę - wskazuje Monika Dąbrowska, prezeska Polska Organizacja Franczyzowa.

Nowy zarząd POF

Polska franczyza to aktualnie ponad 1,5 tysiąca formatów i ponad 85 tysięcy przedsiębiorców pracujących w jej ramach. Do nowego zarządu Polskiej Organizacji Franczyzodawców, stowarzyszenia non profit skupiającego biznesy franczyzowe, w drodze głosowania wybrano (alfabetycznie): Pawła Aksamita (Stava), Jacka Biskupa, Monikę Dąbrowską (McDonald's Polska), Annę Gniatkowską (Santander Bank Polska), Rafała Kościuka (Fit Cake), Krzysztofa Łagowskiego (Carrefour), Damiana Ozgę (Perfect Look Clinic), Arkadiusza Słodkowskiego (PROFIT system) i Mirosława Szawerdo (ITM Polska).

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz